تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021

بایدن خواستار برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز در مینیاپولیس شد

  • 24 فروردین 1400 - 11:40

تشدید درگیری ها در مینیاپولیس بین نیروهای پلیس آمریکا با معترضین به قتل یک سیاه پوست، «جو بایدن» را وادار کرد تا برای کنترل اوضاع وارد عمل شود.

به گزارش خبرگزری مهر به نقل از اسپوتنیک، با وجود برقراری قانون منع تردد در مینیاپولیس، این شهر همچنان چهره امنیتی دارد و «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا خواستار برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز از سوی معترضین شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه هیچ توجیهی برای آشوب و غارت‌گری وجود ندارد، معترضان به خشونت پلیس این کشور را به برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز دعوت کرد.

بایدن با درخواست برای برقراری آرامش بعد از کشته‌شدن این سیاه پوست، گفت که اظهارات رئیس پلیس مینیاپولیس مبنی بر اینکه افسر ضارب، سلاح‌های خود را اشتباه کرده بود، صحیح است.

وی در این باره توضیح داد: بنظرم باید صبر کنیم و ببینیم تحقیقات چه چیزی نشان می‌دهد. همه شما تصاویر دوربین لباس افسر پلیس را مشاهده کرده‌اید که خشن هم هست. سوال اینجاست که آیا تصادفی بود یا عامدانه. ولی فعلاً باید اعلام کنم که هیچ توجیهی برای غارتگری وجود ندارد. هیچ توجیهی برای خشونت نیست. تظاهرات مسالمت‌آمیز اما قابل درک است.

این وضعیت در حالی است که در پی کشته‌شدن یک مرد سیاه‌پوست توسط پلیس زن آمریکایی در شهر مینیاپولیس و تظاهرات گسترده علیه این جنایت، شهردار این منطقه بامداد سه‌شنبه (به وقت تهران) قانون منع آمد و شد در این شهر برقرار کرد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، رئیس پلیس این شهر مدعی است، افسر زنی که به «دانته رایت» جوان سیاه‌پوست ۲۰ ساله شلیک کرده و او را به قتل رساند، تفنگ دستی خود را با تفنگ الکتریکی (تِیزر) اشتباه گرفته بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها