تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

باید با هم پیمانهایمان قوانینی را برای مهار چین وضع کنیم

  • 27 آبان 1399 - 9:31

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در اظهاراتی از لزوم تعیین قوانین جدید برای تجارت جهانی با هدف کنترل چین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد: واشنگتن لازم است تا با هم پیمانانش وارد مذاکره شود تا قوانین تجارت جهانی را برای مقابله با نفوذ رو به گسترش چین تدوین کنند.

بایدن در اظهارات خود به این موضوع اشاره نکرد که آیا در صورت راه یافتن به کاخ سفید به بزرگترین پیمان تجارت جهانی که در روزهای اخیر میان کشورهای آسیا و اقیانوسیه حاصل شده، می پیوندد.

وی در این رابطه افزود: با توجه به اینکه هنوز دولت را در دست نگرفته ام نمی توانم درباره سیاست تجاری آمریکا حرفی بزنم زیرا در هر زمانی فقط یک رئیس جمهور برای آمریکا وجود دارد. اما لازم است بگویم که ما (آمریکا) ۲۵ درصد از اقتصاد جهان را در اختیار داریم.

بایدن در مورد لزوم مقابله با چین گفت: به جای آنکه چین یا سایر کشورهای غیر همسو در تجارت جهانی حضور داشته باشند لازم است تا با سایر دموکراسی ها متحد شویم، با ۲۵ درصد و یا میزان بیشتری از اقتصاد جهانی تا قوانین و مسیری را برای تجارت جهانی ترسیم کنیم.

لازم به ذکر است که روز یکشنبه هفته جاری چین و کشورهای عضو آ سه آن توافق تجاری را امضا کردند که از آن به عنوان بزرگترین پیمان تجاری جهان یاد می شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها