تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

باید در طراحی فضاهای بسته از جمله کلاس ها بحث تهویه را جدی بگیریم

  • 24 خرداد 1400 - 11:18

معاون وزیر بهداشت گفت: حتماً نیاز داریم فضاهایی که در آن قرار می گیریم تهویه مناسب داشته باشد. شاید در آینده باید در طراحی فضاهای بسته از جمله کلاس ها باید بحث تهویه را جدی بگیریم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی کرونا و معاون وزیر بهداشت صبح امروز در مراسم اختتامیه جشنواره و پویش مدافعان و سفیران سلامت گفت: ما خیلی احساس نزدیکی و قرابت زیاد با آموزش و پرورش داریم چرا که گروه هدف اصلی ما در بهداشت و پیشگیری همین آموزش و پرورش است و همینجا تقدیر می کنم از دانش آموزان و سفیران سلامت.

وی ادامه داد: قریب به ۱۵ ماه است درگیر ویروس کرونا هستیم و این ویروس وارد جهان هستی شد و خیلی عجیب بود و با اخلاف خودش هم متفاوت بود. اجدادش را می شناختیم و ویروس کرونا قبلاً باعث سرماخوردگی می شد و در کتب پزشکی یک پاراگراف کوتاه درباره اش می نوشتند که یک دسته از ویروس ها باعث ایجاد شبه آنفلوآنزا می شود که یکی از آنها کروناست. بعد ویروس جدی تر مثل ویروس سارس و مرس خودش را نشان داد و باز هم ویروس کووید ۱۹ متفاوت بود و همه معادلات را بهم ریخت.

معاون وزیر ادامه داد: مثلاً ویروس ها عمدتاً فصلی هستند و تحت تاثیر خیلی عوامل قرار می گیرند. دنیا هم منتظر بود که این ویروس با شروع فصل گرما از بین برود و در فصل گرما اتفاقاً قوی تر وارد شد. سال گذشته در فصل گرما استان های جنوبی بیشتر درگیر هستند یعنی به دما حساس نبود و بیشتر هم مردم را درگیر کرد.

رئیسی اظهار کرد: بعد متوجه شدیم و دیدیم تابستان فصلی است که در و پنجره بسته می شود و کولرها باز می شود و باعث می شود ویروس دچار چرخش در محیط شود و بیش از همیشه نقش تهویه مهم شد و حتماً نیاز داریم فضاهایی که در آن قرار می گیریم تهویه مناسب داشته باشد. شاید در آینده باید در طراحی فضاهای بسته از جمله کلاس ها باید بحث تهویه را خیلی جدی بگیریم.

تکمیل می شود…

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها