بین الملل

باید قدرت دفاعی خود را برای غلبه بر نیروهای متخاصم تقویت کنیم

رهبر کره شمالی:

«کیم جونگ اون» در نشست کمیته نظامی حزب حاکم کره شمالی گفت: ارتش باید تمام توانش را برای تقویت دفاع از خود با هدف غلبه بر نیروهای متخاصم به کار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، رهبر کره شمالی در اظهاراتی تأکید کرد: کل ارتش باید تمام تلاش خود را برای اجرای ایده بازسازی ارتش، برنامه راهبردی نظامی کمیته مرکزی حزب کارگران (حاکم) و تقویت دفاع از خود به منظور غلبه بر نیروهای متخاصم به کار بگیرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کره شمالی، «کیم جونگ اون» این سخنان را در نشست فراگیر کمیته مرکزی نظامی حزب کارگران (حزب حاکم) که به ریاست خود او تشکیل شده بود، ایراد نمود.

در این نشست، ارائه ضمانت نظامی برای تقویت بیشتر بازدارندگی جنگی در کره شمالی مطابق با برنامه راهبردی کمیته مرکزی حزب حاکم و همچنین برنامه ریزی برای سازماندهی مجدد تشکل‌های سازمانی نظامی تصویب شد.

رهبر کره شمالی در دومین روز از نشست بزرگ حزب کارگران این کشور خواستار آن شد تا تلاش‌ها برای افزایش قابلیت‌های عملیاتی یگان‌های خط مقدم در جریان سیاست‌های نظامی و دفاعی افزایش یابد.

کیم جونگ اون و دیگر رهبران حزب حاکم این کشور همچنین درباره اصلاحات در طرح‌های عملیاتی برای یگان‌های خط مقدم و تجدید ساختار در برخی از تشکیلات سازمانی نظامی گفتگو کردند.

گفتنی است که کره شمالی با وجود تلاش‌های آمریکا و کره جنوبی برای متقاعد کردن پیونگ یانگ به کنار گذاشتن برنامه هسته‌ای خود با ادعای دستیابی به ثبات در منطقه، همچنان به آزمایش‌های موشکی و تقویت توان دفاعی و نظامی خود ادامه می‌دهد.

منبع خبرگزاری مهر

دکمه بازگشت به بالا