تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

با وجود خطر ابتلا به کرونا مجبوریم کار کنیم/گلایه از «خانه سینما»

  • 17 آبان 1399 - 7:34

زینت رضا رییس انجمن منشیان صحنه سینمای ایران معتقد است برای گرفتن حق صنف، باید با خانه سینما کلنجار رفت.

زینت رضا رییس انجمن منشیان صحنه سینمای ایران در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایطی که اعضای صنوف مختلف سینمایی به دلیل شیوع ویروس کرونا با آن مواجه هستند، گفت: پیش از اینکه مدیرعامل جدید خانه سینما انتخاب و معرفی شود، تعرفه بیمه سرمد که بیمه تکمیلی اعضای صنوف خانه سینما است، افزایش پیدا کرد و قرار بود برای هر بیمه شده ۵۸۵ هزار تومان پرداخت شود که پرداخت چنین هزینه‌ای برای اعضا بسیار سخت بود، اما به محض معرفی مدیرعامل خانه سینما این مبلغ کاهش پیدا کرد و به ۳۳۵ هزار تومان رسید.

وی بیان کرد: به ما گفتند که در تعرفه جدید بیمه سرمد ۲۵۰ هزار تومان تعرفه بیمه تکمیلی از سوی اعضا و ۸۵ هزار تومان (بیمه عمر) نیز از سوی خانه سینما پرداخت می‌شود، که این ۸۵ هزار تومان را پرداخت نکردند و هر دو مبلغ را اعضا پرداخت می‌کنند. یکی از مشکلاتی که وجود دارد این است که برخی از اعضای صنوف قبل از کاهش تعرفه‌ها بیمه خود را پرداخت کردند و با کاهش تعرفه‌ها این مبلغ هنوز عودت داده نشده است. مساله این است که تصمیم به کاهش تعرفه‌ها چرا قبل از انتخاب مدیرعامل اتفاق نیافتاده است؟

رییس انجمن منشیان صحنه تاکید کرد: البته این را باید بگویم که خانه سینما چندان دلش به حال اعضای صنوف سینمایی نمی‌سوزد. معتقدم هیات مدیره جدید خانه سینما، هیات مدیره قوی نیست، تعدادی از اعضای هیات مدیره از دوره قبل به دوره جدید راه یافته‌اند که این افراد امتحان خود را پس داده‌اند و کارهای بسیاری را انجام داده‌اند.

رضا تاکید کرد: صنوف مختلف سینما در شرایط بدی به دلیل شیوع ویروس کرونا قرار دارند و باید از آن‌ها حمایت‌های مالی شود، در چنین شرایطی به عنوان مثال عیدی که به صنوف تعلق گرفت، هنوز به برخی از اصناف پرداخت نشده که از آن جمله می‌توان به انجمن منشیان صحنه اشاره کرد. هر اعتراضی هم که در این زمینه کردیم به جایی نرسید.

وی ادامه داد: متاسفانه معمولاً برای دریافت داده‌هایی که حق اعضای صنوف است باید همیشه کلنجار برویم و گاهی نیز به نتیجه درستی نمی‌رسیم. بهتر است که عیدی‌ها و یا هر حمایت دیگری را قطع کنند و یا به همه به صورت یکسان پرداخت کنند.

رضا در پایان گفت: در حال حاضر به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت دورکاری فعالیت‌های انجمنی خود را ادامه می‌دهیم تا بتوانیم مشکلات اعضا را برطرف کنیم. البته در حال حاضر بخشی از اعضای انجمن منشیان صحنه مجبور هستند سرکار بروند و متاسفانه تعدادی از اعضا نیز به کرونا مبتلا شدند، اما همه مجبور هستند که به فعالیت خود ادامه دهند تا از نظر اقتصادی دچار مشکل نشوند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها