بحرین مجوز واردات از شهرکهای غیرقانونی در کرانه باختری را صادرکرد

  • 13 آذر 1399 - 20:04
بحرین مجوز واردات از شهرکهای غیرقانونی در کرانه باختری را صادرکرد

وزیر صنعت و تجارت بحرین اعلام کرد که این کشور میان محصولات وارداتی از فلسطین اشغالی و محصولات وارد شده از شهرکهای غیرقانونی و یهودی نشین در کرانه باختری اِشغالی هیچ تمایزی قائل نخواهد شد!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «زاید بن راشد الزایانی» وزیر صنعت، تجارت و گردشگری بحرین با اعلام خبر گشایش درهای این کشور به روی کالاهای وارداتی از شهرکهای غیرقانونی و یهودی نشین در کرانه باختری اشغالی مدعی شد که برای این کشور عربی حاشیه خلیج فارس هیچ تمایزی میان محصولات وارداتی از فلسطین اشغالی و کالاهای وارد شده از این شهرکهای یهودی نشین وجود نخواهد داشت.

به عبارت دیگر، واردات بحرین از فلسطین اشغالی به تمایزهای گمرکی میان کالاهای تولید شده در فلسطین اشغالی با کالاهای شهرکهای غیرقانونی در کرانه باختری مشروط نخواهد بود.

گفتنی است که بحرین و امارات متحده عربی روز ۱۵ سپتامبر سال جاری توافق عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را با میانجی گری ایالات متحده امضا کردند؛ توافقی که راه را برای الحاق شهرکهای یهودی نشین و غیرقانونی در کرانه باختری اشغالی توسط رژیم صهیونیستی هموار کرد.

الزایانی در جریان سفر خود به فلسطین اشغالی به خبرگزاری رویترز گفت که «ما [بحرین] محصولات اسرائیلی را به عنوان محصولات اسرائیلی تلقی خواهیم کرد. بنابراین ما هیچ کاری با اتیکت محصول یا منشاء آن نداریم!»

این در حالی است که طبق دستور العمل اتحادیه اروپا، محصولات شهرکهای یهودی نشین برای صادرات به کشورهای عضو این اتحادیه باید برچسب محصول داشته باشند.

در مقابل، دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ماه گذشته تمایزهای گمرکی آمریکا میان کالاهای تولید شده در فلسطین اشغالی با کالاهای تولیدی در شهرکهای غیرقانونی در کرانه باختری را حذف کرد.

شایان ذکر است که «واصل ابو یوسف» از سازمان آزادی بخش فلسطین این اظهارات الزایانی را محکوم کرد و آن را «در تناقض با قطعنامه های سازمان ملل و بین المللی خواند».

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0