بدری: وزرا در روزهای پایانی دولت دوازدهم و گرانی‌های اخیر، خودرا به بی‌خیالی زده‌اند

  • 04 مرداد 1400 - 10:25
بدری: وزرا در روزهای پایانی دولت دوازدهم و گرانی‌های اخیر، خودرا به بی‌خیالی زده‌اند


نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به گرانی میوه، میلگرد، میوه، سیمان نان و کالاهای اساسی گفت:‌متأسفانه اواخر دولت دوازدهم ، وزرا خودشان را به بی‌خیالی زده‌اند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، صدیف بدری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه ۴ مرداد)‌در جلسه علنی مجلس و در تذکری اظهار داشت: متأسفانه اواخر عمر فعالیت دولت دوازدهم وزرا خودشان را به بی‌خیالی زده‌اند این در حالی است که ما هم اکنون شاهد افزایش قیمت میوه، میلگرد، سیمان، نان و … هستیم این در حالی است که قیمت میوه به صورت نیم‌کیلویی در مغازه‌ها درج می شود.

وی افزود:‌ سیمان هم اکنون به کیسه‌ای بیش از ۱۰۰ هزار تومان رسیده است البته در بازار هم پیدا نمی‌شود این در حالی است که بر اساس اظهارات مسؤولین مربوطه ۱۵ تا ۲۰ نفر دلال در بازار سیمان تعیین‌کننده هستند؛ تولید سیمان بیش از نیاز داخلی است و مشخص نیست چرا سیمان گران شده است.

نایب رئیس کمیسیون عمران تصریح کرد: باید پیش‌بینی دقیق و مطالعات مناسبی درباره اقلیم کشور و بارش‌ها داشته باشیم و پیشنهاد می‌کنم مرکز پژوهش‌های مرکز با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و کمک از کارشناسان خارجی مطالعات بسیار دقیقی در این باره داشته باشند.

بدری گفت: من پیشنهاد دارم برای انتقال آب از دریای خزر به دریای عمان و خلیج‌‌فارس کانالی ویژه احداث شود این در حالی است که ارتفاع از شمال تا جنوب ایران بیش از ۲۰ متر فاصله دارد.

وی گفت: ۳۰۰ طرح هم اکنون در اولویت اعلام وصول از سوی هیأت رئیسه است در صورتی که مسائل مهی در کشور داریم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0