بدهی تیم خونه به خونه باقی است/ حمایت تمام قد از «دست نشان»

  • 14 آذر 1399 - 10:43

بابل- یکی از مالکان باشگاه دسته اولی رایکا بابل، بدهی‌های باقیمانده تیم فوتبال خونه به خونه را همچنان به عنوان پاشنه آشیل تیم در لیگ باشگاه‌های کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان منیری پنجشنبه شب در نشست خبری مالکان و سرپرست باشگاه رایکا بابل با خبرنگاران در محل این باشگاه گفت:  بخشی از این بدهی مربوط به مطالبات دو سال پیش ” دراگان اسکوچیچ” سرمربی سابق تیم خونه به خونه وفعلی تیم ملی فوتبال ایران بوده که با شکایت این مربی به فیفا باعث بسته شدن پنجره نقل و انتقالات رایکا شده بود که خوشبختانه با پرداخت آن اکنون این مشکل برطرف شده است.

وی، رقم باقی مانده بدهی تیم خونه به خونه را که اکنون در ضمه باشگاه رایکا بابل وایجاد تعهد برای طلب کاران شده است، را بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد وافزود: البته در روزهای گذشته آقای حسن زاده مالک سابق باشگاه خونه به خونه در جلسه‌ای با مدیران استانداری ورایکا قول وهمکاری خود را برای پرداخت بدهی‌های گذشته تیم خود را اعلام کرد.

خیر بلند رایکا بابل برای لیگ برتری شدن با تدوین برنامه پنج ساله باشگاه

مالک باشگاه رایکا بابل با بیان اینکه این باشگاه پس از خرید امتیاز تیم خونه به خونه دومین فصل حضور خود درلیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور را تجربه و دراین مدت نسبت به فصل قبل مدیران باشگاه به اطلاعات خوبی از وضعیت باشگاه رسیدند، گفت: یکی از مهم‌ترین استراتژی‌های باشگاه تدوین برنامه ۵ ساله بوده که مکتوب هم شده ودرقالب کارگروه‌های ویژه ای درباشگاه مسئولیت هرفرد برای اجرا کارها مشخص شده است.

منیری افزود: درهمین راستا آکادمی تیم فوتبال رایکا بابل نیز با هدف تقویت وپشتوانه سازی تیم‌های پایه از رده نونهالان تا امید راه اندازی شده تا ازظرفیت های باشگاه برای بومی سازی تیم‌های رده‌های سنی بالاتر وتیم اصلی رایکا درلیگ دسته یک استفاده شود.

لیگ یک وجام حذفی مهمترین برنامه امسال رایکا

وی با بیان اینکه مهمترین هدف امسال تیم رایکا حضوری پرقدرت درلیگ یک و همچنین جام حذفی فوتبال کشور است، گفت: هم درجام حذفی وهم درلیگ یک برنامه‌های خوبی با هدایت ” نادر دست نشان ” سرمربی تیم هدفگذاری کردیم و این خواسته باشگاه را به کادرفنی نیز اعلام کردیم.

وی اضافه کرد، بهرحال جام حذفی، جام شگفتی‌ها هست و باشگاه رایکا هم از هم ظرفیت‌های خوبی برای شگفتی سازی وفرصت پیش آمده استفاده خواهد کرد.

حمایت تمام قد از دست نشان

مالک باشگاه رایکا بابل همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درخصوص اینکه درفصل گذشته این باشگاه با تغییر ۷ سرمربی رکورد بیشترین و سریع‌ترین جابه جایی ها را در لیگ یک به نام خود ثبت کرده وآیا این وضعیت دراین فصل هم ادامه خواهد داشت، گفت: پیش از شروع فصل گذشته لیگ یک، امتیاز این تیم خونه به خونه بابل درحال فروش به بیرون از استان قرارداشت وبه همین خاطر به همراه آقای جعفرنژاد دیگر مالک رایکا به عنوان دوهوادار و از روی تعصب بابلی، امتیاز باشگاه خونه به خونه را خریدیم ودر آستانه شروع لیگ با تیم نصفه ونیمه راهی بازی‌ها شدیم.

وی اضافه کرد، با توجه به این شرایط ازفردی که مطلع به امور فوتبالی وباشگاهی بود، دعوت به همکاری کردیم که با وجود اختیار کامل به او، متأسفانه شرایط را آن طوری که خواسته بودیم پیش نبرد و به واسطه چند باخت دست به تغییرات در کادر فنی تیم می‌زد.

منیری تاکید کرد، از فصل گذشته تجربه ودرس های خوبی گرفتیم وبه همین منظور با انتخاب ” نادردست نشان” از مربیان بومی مازندران وجذب بازیکنان بومی وشروع زودهنگام تمرینات پیش فصل، وضعیت بهتری نسبت به فصل گذشته خواهیم داشت.

وی اضافه کرد، قطعاً تیم تا کمتر از یک ماه آینده به هماهنگی وثبات تیمی قابل قبول خواهد رسید و به کادرفنی به خصوص آقای دست نشان ایمان کامل داریم وبه طور کامل از او حمایت خواهیم کرد.

از مسئولان استانی وشهرستانی پول نمی‌خواهیم، نگاه حمایتی به باشگاه داشته باشند

علی‌اکبر جعفرنژاد، دیگر مالک تیم رایکا بابل هم دراین نشست خبری، با بیان اینکه نگاه مدیران باشگاه نگاه درازمدت هست، گفت: متأسفانه نداشتن زمین تمرین اختصاصی، وضیت نامطلوب ورزشگاه شهدای هفت تیر وبدهی های گذشته باشگاه که برجای مانده از مالک قبلی بوده، کادرفنی وباشگاه را درگیر خودش کرده است.

وی ادامه داد، ما به عنوان بخش خصوصی هستیم وبخش خصوص تا حدودی هزینه‌های مربوط به زیرساخت را تقبل می‌کند، درصورتی که این امکانات ازجمله ورزشگاه و زمین تمرین به عنوان ابتدایی‌ترین امکانات باید برای سرمایه گذارفوتبالی آماده باشد.

مالک باشگاه رایکا بابل ادامه داد، این تیم به عنوان تنها نماینده مازندران در لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور است و ما از مسئولان استانی از استاندار، مدیرکل ورزش وجوانان و مسئولان شهرستان بابل درخواست پول نداریم، اما انتظار ما به عنوان مالک وسرمایه گذار بخش خصوصی که دراین شرایط بد اقتصادی تعهد کرده که برای خوشحالی مردم بابل تیمداری کند، حداقل در کنار تیم باشند وحمایت کنند.

جذب بازیکنان لیگ برتری درنیم فصل

جعفرنژاد با بیان اینکه این تیم حداقل ۶ جای خالی برای جذب بازیکن دارد وبه علت قانون جدید منع جذب بازیکنان خارجی نتوانستیم بازیکنان لیگ برتری جذب کنیم، گفت، به علت منع حضور بازیکنان خارجی، بیشتر بازیکنان لیگ برتری درتیم های لیگ برتری جذب شدند وبازیکنی که بدون تیم مانده باشد، خیلی کم بود واگرهم بود، امکان حضور درلیگ یک برای آنها وجود نداشت.

وی تصریح کرد، به طور حتم در تعطیلات نیم فصل و نقل وانتقالات، حداقل ۳ تا ۴ بازیکن باکیفیت لیگ برتری جذب خواهیم کرد تا تیم تقویت شود.

تیم فوتبال رایکا بابل تنها نماینده مازندران در رقابتهای این فصل لیگ دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور است که با انجام دو مسابقه دردو هفته سپری شده ازاین رقابت‌ها با یک تساوی خانگی برابر تیم استقلال ملاثانی و شکست بیرون ازخانه برابر شاهین شهرداری بوشهر با یک امتیاز در رده چهاردهم جدول هیجده تیمی این رقابتها قرار دارد.

رایکا درهفته سوم روزشنبه در دیداری حساس دربابل میزبان تیم ملوان بندرانزلی خواهد بود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0