تاریخ : یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021

بدهی ۴۰ هزار میلیاردی کارفرمایان به تامین اجتماعی

  • 21 آبان 1399 - 7:18

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه بدهی بیمه ای کارفرمایان ۴۰ هزار میلیارد تومان است، گفت: در راستای حمایت از تولید و اشتغال، به آنها فشار نیاورده و مدارا می کنیم.

مصطفی سالاری، در گفتگو با خبرنگار در مورد اعتبارات سازمان تأمین اجتماعی و اینکه آیا با کسری مواجه هستند یا خیر، افزود: مدیریت درآمد هزینه سازمان تأمین اجتماعی سختی‌های خودش را دارد اما کسری که نتوانیم به وظیفه خود عمل کنیم خیر اصلاً وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه ماهیانه ۱۰ هزار میلیارد تومان بعد از متناسب سازی مستمری به بازنشستگان پرداخت می‌شود، گفت: با وجود متناسب سازی حقوق ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته سازمان تأمین اجتماعی و افزایش سنواتی هزینه ماهانه مستمری‌ها از ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که با تلاش همکاران ما در بخشهای مختلف برای تأمین آن با مشکل مواجه نشده‌ایم و وقفه‌ای در خدمات رسانی ایجاد نشده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در خصوص بدهی کارفرمایان، اظهار داشت: کارفرمایان حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان بدهی بیمه‌ای دارند که آنها هم بخش هایی هستند که گرفتاری دارند و ما نباید به آنها فشار بیاوریم و در راستای حمایت از تولید، به آنها مهلت داده‌ایم.

وی ادامه داد: اینها کسانی هستند که نمی‌توانند بدهی خود را پرداخت کنند و یا کارخانه‌ای نیمه تعطیل و یا تعطیل شده دارند و جز مواردی است که واقعاً نمی‌توانند بدهی‌های خود را پرداخت کنند.

سالاری تاکید کرد: در راستای صیانت از تولید و حمایت از تولید و اشتغال باید با آنها مدارا کنیم و ما نیز در چارچوب مقررات همین سیاست را دنبال می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که این کارفرمایان مشمول جریمه می‌شوند یا خیر، گفت: اگر بدهی بیمه‌ای آنها قسط بندی شده باشد (حتی ۵ ساله) شامل جریمه نمی‌شود اما اگر به تا کنون مراجعه نکرده و تعیین تکلیف نشده و از ظرفیت‌های قانونی استفاده نکرده باشند مشمول جریمه می‌شوند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها