تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

برای تسلط بر مرکز «تیگرای» از توپ و تانک استفاده خواهیم کرد

  • 02 آذر 1399 - 15:33

ارتش اتیوپی تهدید به استفاده از تانک و توپخانه برای استیلاء بر مرکز اقلیم تیگرای در شمال این کشور کرد و مرحله آتی را بسیار سرنوشت ساز توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رای الیوم، ارتش اتیوپی تهدید به استفاده از تانک و توپخانه برای تسلط بر مرکز اقلیم تیگرای در شمال این کشور کرد و مرحله آتی را بسیار سرنوشت ساز توصیف کرد.

به دنبال شدت گرفتن درگیری میان نیروهای ارتش اتیوپی و نیروهای محلی ایالت تیگرای این کشور، ارتش اتیوپی تهدید کرد که برای محاصره و تسلط بر مرکز ایالت تیگرای از توپ و تانک استفاده خواهد کرد.

در همین حال، دیجین تسیجانی، سخنگوی ارتش اتیوپی در سخنانی گفت: مراحل پیش سرنوشت ساز خواهد بود و شامل محاصره مرکز تیگرای با استفاده از تانک و پایان دادن به نبرد در مناطق کوهستانی است.

دولت اتیوپی روز شنبه با رد تلاش کشورهای آفریقایی برای میانجی گری اعلام کرده بود که نیروهای اتیوپیایی در پیشروی به سمت مرکز استان تیگرای در شمال اتیوپی که هم اکنون در کنترل نیروهای شورشی قرار دارد، شهر دیگری را نیز تصرف کرده‌اند.

دولت اتیوپی همچنین اعلام کرد که نیروهای [شورشیان] مستقر در استان تیگرای در حال تخریب جاده‌ها و پل‌ها برای جلوگیری از پیشروی نیروهای اتیوپی به سمت شهر «مکله» پایتخت این منطقه با حدود نیم میلیون نفر جمعیت هستند.

اما از سوی دیگر، نیروهای شورشی مستقر در منطقه تیگرای برای دشمنان خود که در حال پیشروی به سمت این منطقه هستند، یک «جهنم» را وعده داده و در عین حال، منکر تخریب پل‌ها شدند.

گفتنی است که با آغاز درگیریها از روز چهارم نوامبر سال جاری و در مدت زمانی کمتر از یک ماه صدها و حتی احتمالاً هزاران نفر کشته شده و بیش از ۳۰ هزار تن دیگر نیز به عنوان پناهجو به کشور مجاور، سودان گریخته‌اند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها