تاریخ : چهارشنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 10 رمضان 1442 Wednesday, 21 April , 2021

برخورد جدی با مقامات فرانسه نکنیم، سلمان رشدی تکثیر می‌شود

  • 07 آبان 1399 - 8:38

کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: دستگاه دیپلماسی باید شدیدترین رفتار را درقبال توهین رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اکرم(ص)، اتخاذ کند،تا سلمان رشدی دیگری به نام «مکرون» تکثیر نشود.

حسین کنعانی مقدم کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به توهین رئیس جمهور فرانسه به ساحت مقدس نبی اکرم (ص)،گفت: «مکرون» به همه ادیان الهی توهین کرد چرا که پیامبر اکرم(ص) خاتم الانبیاء است و ما مسلمانان همه انبیاء را مورد احترام قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه دین ستیزی یکی از سناریوهایی است که بعد از اسلام ستیزی در حال شکل گیری است، افزود: «مکرون» به عنوان مُهره صهونیست ها در جهان وارد عرصه مقابله با تفکر ادیان شده است؛ واتیکان نیز باید نسبت به این هتک حرمت واکنش نشان دهد چرا که ممکن است به حضرت مسیح هم توهین شود و طبق قانون فرانسه اشکالی نخواهد داشت و به نام آزادی از این توهین عبور می کنند در صورتی که توهین به ادیان، توهین به خدا است و قابل بخشش نیست.

مسلمانان کالاهای فرانسوی را تحریم کنند

کارشناس مسائل سیاست خارجی تصریح کرد: معتقدم مسلمانان اجناس و کالاهای فرانسه را تحریم کنند و به عبارتی«بایکوت اقتصادی» علیه فرانسه شکل گیرد و ما هم باید از خرید کالاهای فرانسه خودداری کنیم و در این راستا در نحوه همکاری با شرکت های«رنو»و«پژو»تجدید نظر شود.

کنعانی مقدم گفت: البته دستگاه دیپلماسی نیز باید شدیدترین رفتار را درقبال توهین رئیس جمهور فرانسه به پیامبر اکرم(ص)، اتخاذ کند،تا سلمان رشدی دیگری به نام «مکرون» تکثیر نشود.

وی در واکنش به ادعای رئیس جمهور فرانسه مبنی براینکه ما به تمامی اختلافات با روحیه صلح احترام می گذاریم، اظهار داشت: این یک دروغ بزرگ است. اگر «مکرون» راست می گوید چرا در مورد هولوکاست دستور دستگیری صادر کرد و چرا با این حال، اقدامات خصمانه و نژاد پرستانه انجام می دهد.

کارشناس مسائل سیاست خارجی تاکید کرد: تشویق افراطی‌گری از سوی رئیس جمهور فرانسه و ایجاد یک جنگ سلیبی، عواقب بدی را در جهان خواهد داشت.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code