برخی معترضان ناآرامی‌های خوزستان آزاد شدند

  • 10 مرداد 1400 - 14:29

اهواز- رئیس‌کل دادگستری خوزستان گفت: برخی از بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های حوادث کمبود آب در استان که هنوز در بازداشت هستند، آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین صادق مرادی به همراه تعدادی از معاونان قضائی، معاون دادستان مرکز استان و رئیس سازمان زندان‌های خوزستان در راستای دستور اخیر رئیس قوه قضائیه با حضور در زندان سپیدار اهواز و ضمن دیدار با بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های حوادث کمبود آب در استان که هنوز در بازداشت هستند، دستورات قضائی پیرامون آزادی و رسیدگی سریع به اتهامات این افراد را صادر کرد و گفت: در روزهای اخیر بعد از دستور رئیس قوه قضائیه تعداد قابل‌توجهی از بازداشت‌شدگان این ناآرامی‌ها آزاد شدند و تعداد دیگری که موارد امنیتی نداشته باشند ظرف چند روز آینده آزاد خواهند شد.

وی افزود: آن افرادی که اتهامات امنیتی دارند، خارج از نوبت و در اسرع وقت به اتهامات آنان رسیدگی می‌شود؛ همچنین کسانی که باعث اخلال در امنیت، سلب آرامش و آسایش مردم شدند و به اموال مردم آسیب رساندند و با معاندان نظام و دشمنان خارجی در ایجاد ناامنی‌ها و ناآرامی‌ها اخیر دست داشتند، برخورد می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری خوزستان گفت: در این دیدار برخی از این بازداشت‌شدگان مطالب خود را عنوان کردند و تعدادی از آنان آزاد و تعداد دیگری با تخفیفات قرار و سپردن وثیقه کفالت به زودی آزاد خواهند شد.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0