تاریخ : شنبه, ۲۵ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 4 شوال 1442 Saturday, 15 May , 2021

بررسی زیرساخت‌های ریاض برای میزبانی بازی‌های آسیایی

  • 21 آبان 1399 - 10:01


کمیته ارزیابی شورای المپیک بازدیدی از زیرساخت‌های ریاض برای میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ داشت.


به گزارش خبرگزاری فارس، آندری کریوکوف رئیس کمیته ارزیابی شورای المپیک آسیا(OCA) در جریان بازدید از ریاض که آمادگی خود را برای بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ اعلام کرده، مدعی شد این شهر پتانسیل خوبی برای میزبانی موفق دارد.

اعضای کمیته ارزیابی OCA، مکان‌های دیدنی اطراف ورزشگاه‌ها و زیرساخت‌های حمل و نقل ریاض را برای بازی‌های آسیایی مورد بررسی قرار دادند.

این مکان‌ها شامل مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های بین‌المللی ریاض، استادیوم بین‌المللی فهد کینگ، مجتمع ملاز و مجموعه کمیته المپیک عربستان بود.

پرنس فهد مدیر اجرایی کمیته میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ در این باره اظهار داشت: ما یک روز عالی با اعضای کمیته ارزیابی شورای المپیک آسیا داشتیم. این کمیته زیرساخت‌های ریاض را برای میزبانی مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: برنامه میزبانی پایدار با مسئولیت مالی و تاریخ غنی و میراث فرهنگی ریاض با استادیوم‌ها و اماکن ورزشی مدرن و پیشرفته ترکیب می‌شود.

کریوکوف رئیس کمیته ارزیابی شورای المپیک درباره این بازدید، گفت: کمیته ارزیابی سخرانی‌ها، برنامه‌ها آماده‌سازی‌های انجام شده توسط ریاض را مورد بررسی قرار داد. همچنین بازدیدهای لازم از مکان‌های مختلف صورت گرفت.

وی ادامه داد: کمیته ارزیابی از استقبال جوانان و مشارکت دولت برای میزبانی ریاض از بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ خوشحال است.

میزبان بازیهای آسیایی در سال ۲۰۳۰ قرار است در نشست شورای المپیک آسیا که ۱۶ دسامبر (۲۶ آذر) در مسقط برگزار می‌شود، معرفی شود. دوحه هم برای گرفتن میزبانی علاقمندی خود را اعلام کرده است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها