بررسی سوال از امیرحاتمی درباره پرداخت حق خدمت در مناطق جنگی

  • 06 آبان 1399 - 21:55

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به حضور وزیر دفاع در جلسه عصر امروز این کمیسیون گفت: قرار بر این شد که منابع لازم برای پرداخت حق خدمت در مناطق جنگی به کارکنان نیروهای مسلح تأمین شود.

علی بابایی کارنامی در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح جلسه عصر امروز اجتماعی مجلس اظهارداشت: در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی سوال عبدالرضا مصری از امیر حاتمی درباره پرداخت حق خدمت در مناطق جنگی به کارکنان نیروهای مسلح در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان کرد: ۶۰ هزار نفر از کارکنان نیروهای مسلح باید حق خدمت در مناطق جنگی را دریافت کنند و نماینده مردم کرمانشاه به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ۲۰ روز فرصت داد تا ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این موضوع تأمین و به این افراد پرداخت شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین با توجه به اینکه مقام معظم رهبری اخیرا تأکید کرده اند که موضوع پرداخت بیمه بیکاری به افرادی که به دلیل شیوع بیماری کرونا شغل خود را از دست داده اند، پیگیری شود، این موضوع با حضور مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین افرادی از سازمان تأمین اجتماعی مورد رسیدگی قرار گرفت.

وی گفت: در نهایت قرار بر این شد تا طی هفته آینده طرح و لایحه ای برای تحقق پرداخت بیمه بیکاری به کسانی که بر اثر شیوع بیماری کرونا شغل خود را از دست داده اند، تهیه شود.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0