تاریخ : سه شنبه, ۱ تیر , ۱۴۰۰ 13 ذو القعدة 1442 Tuesday, 22 June , 2021

بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در کمیسیون شوراها/ کسب نظر از شورای نگهبان برای نهایی شدن لایحه

  • 05 آبان 1399 - 17:33


سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس از بررسی بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این کمیسیون خبر داد و گفت: چون تاکنون 3 بار شورای نگهبان به این لایحه ایراد گرفته است مقرر شده با نظر اعضای حقوقدان این شورا این لایحه را بررسی کنیم.


علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (دوشنبه 5 آبان) این کمیسیون اظهار داشت: در این نشست لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مورد بررسی قرار گرفت. این در حالی است که پیش از این و در سه مرحله این لایحه در صحن علنی مجلس به تصویب رسیده و به شورای نگهبان ارجاع شده بود اما این شورا ایراداتی به این مصوبه مجلس گرفته و آن را بازگردانده بود.

وی افزود: شورای نگهبان در تاریخ‌ 7 خرداد 99 برای آخرین بار به این مصوبه مجلس ایراد گرفته بود. این در حالی است که در 26 بهمن 98  و 8 دی 98 دومین و سومین زمان‌هایی بود که شورای نگهبان به این مصوبه ایراد گرفته بود.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس تصریح کرد: شورای نگهبان این مصوبه مجلس را مغایر اصل 100 قانون اساسی دانسته بود و مسئولینی از وزارت کشور، شهرداری‌ها در این کمیسیون حاضر شده و این لایحه را بررسی کردیم.

حدادی گفت: طبق نظر کمیسیون شوراها مقرر شد در نشست فردای این کمیسیون لایحه درآمد پایداری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها بعد از اخذ نظر شورای نگهبان جهت بررسی بیشتر در نظر گرفته شود تا به سرانجام برسد.

وی خاطرنشان کرد: مولوی نماینده آبادان در مجلس در نشست عصر امروز کمیسیون شوراها درخواست تحقیق و تفحص از استانداری خوزستان را مطرح کرده بود که ضمن طرح موضوع مقرر شد تا این درخواست مورد بررسی بیشتر قرار گرفته و نظر کمیسیون در این باره اعلام شود.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است فردا ساعت 14 اعضای هیأت رئیسه کمیسیون شوراهای مجلس با برخی از اعضای شورای نگهبان درباره مباحث این کمیسیون دیدار داشته باشند.

حدادی خاطرنشان کرد: به احتمال زیاد فردا یا پس‌فردا طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها