• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

برف و کولاک خراسان رضوی را فرا می‌گیرد

  • 27 آبان 1399 - 11:21

مشهد – کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: با فعالیت سامانه سرد و بارشی در استان به ویژه در مناطق کوهستانی کولاک برف، تشکیل مه، کاهش دید و یخ‌زدگی جاده‌ها را شاهد خواهیم بود.

مرتضی اثمری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه طی ۲۴ گذشته شهرستان‌های نیشابور با دمای پنج درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین و سرخس با دمای ۱۷ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین بوده‌اند، بیان کرد: طی همین مدت دمای هوا شهر مقدس مشهد بین صفر تا ۱۷ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: از عصر امروز تا صبح روز پنجشنبه با گسترش سامانه سرد و بارشی، افزایش ابرناکی و افزایش سرعت وزش باد در اکثر نقاط استان بارش باران و برف را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: طی همین مدت در مناطق کوهستانی کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

اثمری با اشاره به اینکه از فردا تا صبح روز جمعه با کاهش قابل ملاحظه دما رو به‌ رو خواهیم بود، گفت: پیش‌بینی می‌شود دمای هوا شهر مقدس مشهد به منفی هفت درجه سانتی‌گراد و در مناطق سردسیر به منفی ۱۰ درجه سانتی‌گراد برسد.

کارشناس اداره کل هواشناسی بیان کرد: با فعالیت این سامانه سرد و بارشی به ویژه در مناطق کوهستانی تشکیل مه، کاهش دید و یخ‌زدگی جاده‌ها را شاهد خواهیم بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.