تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

برنامه‌ریزی‌های اشتباه زمینه قاچاق دارو را فراهم کرد/ لزوم حمایت از مصرف‌کنندگان واقعی دارو

  • 12 آبان 1399 - 9:22


عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: برنامه ریزی های اشتباه وزارتخانه‌های اقتصادی دولت زمینه قاچاق دارو را فراهم است.


فداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو گفت: از قاچاق دارو باید جلوگیری شود. در بخش دارو می‌توان گفت مافیای وجود دارند که از وضعیت فعلی کشور سوء استفاده می‌کنند. درحال حاضر قیمت دارو در ایران خیلی پایین تر از کشورهای مجاور است. دلیل این موضوع یارانه ای است که در قالب ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو از سمت دولت پرداخت می شود.

وی در ادامه افزود: به عبارتی می توان گفت برنامه ریزی های اشتباه وزارتخانه‌های اقتصادی دولت زمینه قاچاق دارو را فراهم کرده‌اند. باید سیاست گذاری اقتصادی کشور را اصلاح کنیم که یک نمونه آن اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو است.

مالکی با بیان اینکه باید در اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به دارو تجدید نظر کرد، گفت: در عین اینکه باید از مصرف کننده‌های واقعی دارو در کشور همچون بیماران خاص و سایر بیماران حمایت کنیم باید پاسدار منابع مالی کشور هم باشیم.

وی در پایان تصریح کرد: متاسفانه با اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای همچون دارو کشور را به هم ریخته‌اند. اصلا مشخص نیست که ارز را به چه شرکت‌های می‌دهند. مدیریت این موضوع مطالبه جدی مردم و مجلس است.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها