اقتصاد

برنامه اتحادیه اروپا برای کاهش قیمت گاز

یک روزنامه آلمانی گزارش داد که کمیسیون اروپا ممکن است از مقررات رقابتی چشم پوشی کند تا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجازه دهد در صورت توقف واردات گاز از روسیه، سقف قیمت گاز را برای مصرف کنندگان تعیین کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، یک روزنامه آلمانی روز شنبه گزارش داد که کمیسیون اروپا ممکن است از مقررات رقابتی چشم پوشی کند تا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجازه دهد در صورت توقف واردات گاز از روسیه، سقف قیمت گاز را برای مصرف کنندگان تعیین کنند.

با توجه به سند منتشر شده توسط این کمیسیون در مورد “مداخلات کوتاه مدت در بازار انرژی” که توسط رسانه ها دیده می شود، کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید اجازه داشته باشند قیمت ها را برای یک دوره انتقالی کنترل کنند تا از مصرف کنندگان در برابر افزایش قیمت محافظت شود.

بر اساس این سند، «تامین مالی این مداخله مستلزم مبالغ قابل توجهی است.» در اوایل سال جاری میلادی، بروکسل هشدار داد که اعمال سقف بر قیمت عمده فروشی گاز چالش هایی را ایجاد می کند و تلاش ها برای تغییر به سمت انرژی سبز را تضعیف می‌کند.

این کمیسیون در حال برنامه ریزی برای ایجاد یک پیش نویس دقیق با هدف ترک سوخت‌های فسیلی روسیه در اوایل ماه جاری میلادی است.

این طرح پنج ساله بخشی از تحریم های غرب علیه روسیه است که 40 درصد گاز اتحادیه اروپا را در پاسخ به عملیات نظامی در اوکراین تامین می کند.

انتهای پیام/

منبع خبرگزاری تسنیم

دکمه بازگشت به بالا