تاریخ : سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021

برنامه «ازهفت شهرعشق تا هزاروادی اندیشه» برگزار می‌شود

  • 23 فروردین 1400 - 17:12

مجموعه برنامه‌ «ازهفت شهرعشق تا هزاروادی اندیشه» به‌مناسبت بزرگداشت عطار نیشابوری و حکیم عمر خیام، توسط سه‌نهاد فرهنگی کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر،‌ مجموعه برنامه‌ «ازهفت شهرعشق تا هزاروادی اندیشه» به‌مناسبت بزرگداشت عطار نیشابوری و حکیم عمر خیام، توسط انجمن ترویج زبان و ادب فارسی ( شعبه خراسان)، دانشگاه حکیم سبزواری و مرکز فرهنگی و بین‌المللی شهر کتاب برگزار می‌شود.

عطار وخیام دوقله‌ بلند شعر وعرفان و اندیشه ایران و زبان و ادبیات فارسی بوده که شهرتی جهانی دارند و از شاعران تاثیرگذار محسوب می‌شوند. برنامه‌های «ازهفت شهرعشق تاهزاروادی اندیشه» هم از روز بزرگداشت عطار تا روز بزرگداشت خیام با حضورصاحب‌نظران  به صورت هفتگی برگزار می‌شود.

درنشست نخست که چهارشنبه ۲۵ فروردین از ساعت ۲۱ تا ۲۲ به‌صورت مجازی برگزار می‌شود، رضا اشرف‌زاده درباره‌ «اندیشه‌های خیامی درمختارنامه عطار» و رجب‌علی لباف‌خانیکی درباره‌ «نیشابور در روزگار عطار نیشابوری» سخن می‌گویند. دبیر نشست نیز علی صادقی‌منش از اساتید دانشگاه حکیم سبزواری است.

این‌برنامه در تاریخ و ساعت یادشده از نشانی الکترونیکی https://meeting۵.hsu.ac.ir/b/hak-ktd-vwg قابل دسترسی و مشاهده است. 

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها