تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

برنامه ریزی برای ارائه خدمات به زائران عراقی در ایام کرونا

  • 16 آبان 1399 - 10:55

مشهد- معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت:به دنبال برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات به زائران عراقی در قالب زیارت گروهی مطابق با پروتکلهای بهداشتی وحفظ فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدصادق براتی در دیدار با مدیر و رییس کل حمل و نقل گردشگری کشور عراق با بیان اینکه یکی از افتخارات ایران میزبانی از زائران عراقی است، گفت: زیارت و دریافت خدمات سلامت، علت اصلی سفر زائران به استان خراسان رضوی است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی به شیوع بیماری کرونا و ایجاد مشکلات جدی برای دو کشور در حوزه گردشگری مذهبی و سلامت اشاره کرد و گفت: کاهش تردد زائران یکی از مشکلاتی بود که با پیگیری‌های صورت گرفته و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت محدود حل شده است.

براتی نسبت به تضمین امنیت سلامت زائران و مجاوران در این طرح ابراز امیدواری کرد و افزود: باید واسطه‌گری‌های موجود در این عرصه که باعث نارضایتی زائران است قطع شود که این امر مستلزم انعقاد تفاهم‌نامه‌های اجرایی بین دو کشور است.

وی بیان کرد:به دنبال برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات به زائران عراقی در قالب زیارت گروهی مطابق با پروتکلهای بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی هستیم.

در این دیدار، رییس کل حمل و نقل و گردشگری عراق نیز یکی از مشکلات اساسی زائران عراقی را موضوع اخذ ویزای درمانی از کنسولگری‌های ایران در عراق دانست و گفت: با توجه به شرایط حاصله از بیماری کرونا موضوع سخت‌تر و نیازمند نگاه تسهیل‌گرایانه از سوی جمهوری اسلامی ایران است.

السید عامری بر افزایش تعاملات در خصوص نحوه ارائه خدمات حمل و نقل و ویزا به زائران و گردشگران سلامت کشور تاکید کرد و گفت: نیاز است بین دو کشور تفاهمات لازم در خصوص نحوه اخذ تست غربالگری از زائران نیز صورت پذیرد.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها