بین الملل

برنامه ریزی برگزاری ۱۵ نشست کمیسیون مشترک اقتصادی با دیگر کشورها در نیمه اول امسال


معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه از برنامه ریزی به منظور برگزاری ۱۵ نشست کمیسیون مشترک اقتصادی با دیگر کشورها در نیمه اول سال‌جاری خبر داد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اعلام کرد که در نیمه اول سال‌جاری برای برگزاری ۱۵ نشست کمیسیون مشترک اقتصادی با دیگر کشورها برنامه ریزی شده است.  

وی با بیان این‌که خوشبختانه در سایه تحرکات و اقدامات خوب انجام شده، برگزاری نشست‌های کمیسیون‌ مشترک اقتصادی با دیگر کشورها از رونق خوبی برخوردار شده است، اضافه کرد: این امر لازم اما کافی نبوده و ضرورت دارد همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط با کمک بخش خصوصی تلاش کنند توافقات و تفاهمات این کمیسیون‌ها را به اجرا درآورند. 

صفری با اشاره به اینکه در نیمه دوم سال گذشته بیش از ۶ کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شد و قرار است در نیمه اول سال جاری نیز ۱۵ کمیسیون مشترک اقتصادی برگزار شود، افزود: نشست کمیسیون مشترک با ارمنستان هفته گذشته و نشست کمیسیون با کوبا و اسلواکی نیز هم اکنون در تهران در حال برگزاری است.

 وی گفت: در راستای توسعه روابط اقتصادی  موجود بین جمهوری اسلامی ایران و غنا نیز هفتمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی قرار است در روزهای ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت ماه در تهران برگزار شود و در این کمیسیون مقرر است تا در حوزه‌های مختلفی همچون تجارت، سرمایه گذاری، ترانزیت و حمل و نقل، برق و انرژی، نفت و گاز، گمرک، بانکی و مالی، استاندارد و بهداشت رایزنی و تفاهماتی انجام شود.

شایان ذکر است از طرف کشورمان وزارت جهاد کشاورزی و از طرف غنا وزارت امور خارجه مسؤولیت برگزاری کمیسیون مشترک را بر عهده خواهند داشت. ششمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور در آبان ماه ۱۳۹۶ در آکرا برگزار و سند نهایی به امضای طرفین رسیده بود.

انتهای پیام/


منبع خبرگزاری فارس

دکمه بازگشت به بالا