جامعه

برنامه های مدون آموزش پیش دبستانی رایگان کلید خورد

معاون آموزش ابتدایی از اجرایی شدن دستورالعمل برنامه های مدون برای دوره پیش دبستانی با پوشش حداکثری و رایگان در بستر شبکه شاد و شبکه آموزش خبر داد.

رضوان حکیم زاده معاون در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص موضوع پیش دبستانی رایگان برای پوشش حداکثری کودکان ۵ سال تمام گفت: بعد از ابلاغ بخشنامه‌ای که با امضا وزیر به همه استان ها ابلاغ شد و با توجه به اهمیت پیش دبستانی که باید پوشش حداکثری داشته باشند برای ثبت نام و کارگاه هایی برای ثبت نام و استفاده از بستر شبکه شاد و تلویزیون و درسنامه ها، اقدامات رو به جلویی برداشته شد.

وی ادامه داد: بعد از ارسال بخش نامه یک شیوه نامه اجرایی دقیق را ابلاغ کردیم که چگونگی انجام کار و مراحل اجرایی را توضیح می دهند و از طریق ویدئو کنفرانس هم موضوع را با استان ها در میان گذاشته و تبیین کردیم.

حکیم زاده ادامه داد: از ابتدای ربیع الاول باکسی در شبکه آموزش از ساعت یک و نیم برای پیش دبستانی ها باز شده است که هر روز برای این عزیزان برنامه دارد.

معاون آموزش ابتدایی بیان کرد” زمان بندی و بودجه بندی این امر در محور اهداف ۱۱ گانه و ساحت های شش گانه نیز تنظیم شده است و در اختیار استان ها قرار گرفته است.

وی ادامه داد: خوشبختانه کدهای ما برای همه مناطق صادر شده است و با سازمان کودکان استثنایی نیز برای بحث غربالگری سراسری و همزمان نوآموزان و انجام مداخله بهنگام که یکی از کلیدی ترین برنامه های سازمان کودکان استثنایی است، هماهنگی صورت گرفته است. امیدواریم در هفته آتی با تکمیل فرایندها بتوانیم روندی را پیش بینی کنیم که همه این برنامه ریزی ها صورت بگیرد.

حکیم زاده اظهار کرد: ما برای این منظور کودکان ۵ سال تمام را در نظر گرفتیم و از سازمان ثبت احوال این اسامی اخذ شده و به مناطق اعلام شده است و خانواده ها می توانند با مراجعه به مناطق و تطبیق نام فرزندانشان با آن اسامی هم در کارگاه ها ثبت نام کنند و هم در شبکه شاد عضو شوند و بسته های یادگیری را تحویل بگیرند.

به گفته وی این برنامه رایگان است و خانواده ها هیچ هزینه‌ای نباید پرداخت کنند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا