• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

برنامه های هفته وحدت به صورت راهبردی برگزار شود

  • 01 آبان 1399 - 7:56

گرگان- سرپرست دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور گفت: انتظار داریم برنامه های هفته وحدت به صورت راهبردی و کاربردی انجام شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام نورعلی دیلم در جلسه ستاد دائمی تبیین معارف انقلاب اسلامی که در راستای برنامه های گرامیداشت هفته وحدت در استان با حضور نمایندگان ادارات برگزار شد، ضمن تبریک هفته وحدت اظهارکرد: انتظار داریم برنامه های هفته وحدت به صورت راهبردی و کاربردی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه باید با نگاه ویژه ای به موضوع تقریب، وحدت و همدلی در جامعه اسلامی داشت، افزود: باید به جایی برسیم که لفظ شیعه و سنی استفاده نشده و بر ید واحده و امت واحده تاکید شود که از این امر دشمن بسیار هراس دارد.

سرپرست دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با اشاره به اینکه در قرآن کریم، سنت پیامبر (ص) و بزرگان دین بر وحدت تاکید فراوان شده است، تصریح کرد: سیاست دشمن بر پایه ایجاد اختلاف و تفرقه برپا شده و امروز جنگ و کشتار در برخی کشورهای اسلامی به خاطر نداشتن وحدت و اتحاد در آن کشورها است.

دیلم با تاکید بر اینکه شیعه و سنی مشترکات زیادی دارند، افزود: نباید بر سر کوچک‌ترین مسائل جزئی بر اختلافات دامن زده شود زیرا نگاه امام راحل و رهبر معظم انقلاب بر وحدت و اتحاد بین مسلمانان است.

وی با اشاره به اینکه، عصر ما، عصر اتحاد و همدلی است، گفت: امروز دشمن به دنبال فرصت برای ایجاد اختلاف است و انتظار داریم نخبگان جامعه اسلامی تعصبات را کنار زده و با ایجاد وحدت واقعی، در برابر هجمه‌های دشمنان ایستادگی کنند.

دیلم تصریح کرد: در برگزاری گرامیداشت هفته وحدت و چنین برنامه‌هایی همه باید پای کار بیایند و در راستای تحکیم بیشتر وحدت تلاش کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تقارن هفته وحدت و یوم الله ۱۳ آبان را به فال نیک گرفت و گفت: همزمانی هفته وحدت و یوم الله ۱۳ آبان این را می‌طلبد که برنامه در هر دو محور به صورت ویژه دیده شود و چون امسال اولین هفته وحدت پس از شهادت سردار سلیمانی است باید برنامه های هفته وحدت و ۱۳ آبان حول محور تقریب، وحدت و استکبار ستیزی باشد زیرا شهید سلیمانی تلاش‌های زیادی در راستای وحدت امت اسلامی در کشورهایی همچون سوریه و عراق داشت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها