تاریخ : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰ 7 ذو القعدة 1442 Wednesday, 16 June , 2021

«برهم صالح» قانون جدید انتخابات عراق را امضاء کرد

  • 15 آبان 1399 - 17:05

رئیس جمهور عراق امروز پنجشنبه قانون جدید انتخابات این کشور را که پیشتر پارلمان به تصویب رسانده بود، امضاء کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «برهم صالح» رئیس جمهور عراق امروز پنجشنبه قانون جدید انتخابات این کشور را امضاء کرد. صالح، قانونی را امضاء کرد که نمایندگان پارلمان عراق پیشتر آن را در جریان رایزنی های فشرده به تصویب رسانده بودند.

طبق آنچه که در قانون جدید انتخابات عراق آمده است، نحوه توزیع دایره های انتخاباتی دستخوش تغییر شد. بدین ترتیب، در قانون جدید ۱۷ دایره انتخاباتی در بغداد، ۸ دایره انتخاباتی در نینوا و ۶ دایره انتخاباتی در بصره خواهد بود.

این در حالی است که پیشتر «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق روز ۱۶ خرداد ماه را به عنوان تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام تعیین کرده بود؛ انتخاباتی که برخی مقامات عراقی در برگزاری آن در موعد مقرر تشکیک کرده اند.

پیشتر بدر الزیادی، نماینده پارلمان عراق پیشتر اعلام کرده بود که برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در موعد تعیین شده بسیار دشوار است. برگزاری انتخابات زودهنگام با توجه به بحران مالی، فنی و امنیتی کار دشواری است.

وی گفته بود: فضای کنونی بر تاریخ برگزاری انتخابات زودهنگام تاثیرگذار است. کمیساریایی مستقل انتخابات عراق به قوانین کامل کننده و نیز پول نیاز دارد و این در شرایط کنونی به علت اختلافات سیاسی و اقتصادی میسر نیست.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها