تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

بروکسل ۷۸ فرد و ۸ نهاد در بلاروس را تحریم کرد

  • 31 خرداد 1400 - 20:33

شورای اتحادیه اروپا امروز از تحریم ۷۸ فرد و ۸ نهاد در بلاروس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شورای اتحادیه اروپا امروز دوشنبه ۷۸ فرد و ۸ نهاد در بلاروس را تحریم کرد.

بر اساس اعلام وبگاه شورای اروپا، بروکسل در این خصوص اعلام کرد که چهارمین بسته تحریمی خود علیه این کشور را به بهانه سرکوب معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری از سوی دولت لوکاشنکو و نیز موضوع هواپیمای «رایان ایر» (Ryanair) به اجرا در می آورد.

گفتنی است که «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس چندی پیش از خنثی سازی برخی تلاش‌ها برای ترور او توسط عوامل نفوذی ایالات متحده آمریکا خبر داده بود.

لوکاشنکو در یک سخنرانی مطبوعاتی افشا کرد که سازمان اطلاعات این کشور موفق شده تعدادی از عوامل تروریست حمایت شده از سوی آمریکا را که تلاش داشتند او را به قتل برسانند، بازداشت کند.

به گفته لوکاشنکو عوامل نفوذی آمریکا قصد داشتند پس از اجرای عملیات ترور اسباب کودتا را در این کشور فراهم کنند.

به گزارش مهر، پس از فرود اضطراری هواپیمای مسافربری خطوط هوایی «رایان ایر»، کشورهای اروپایی تهدید به اعمال تحریم‌هایی علیه مینسک کردند.

شورای اروپا پیشتر و در پی فرود اضطراری هواپیمای «رایان ایر» در فرودگاه مینسک و بازداشت «رامان پراتسویچ» از مخالفین دولت بلاروس، حریم هوایی اروپا را به روی پروازهای این کشور بست.

این هواپیما که تحت نظارت سازمان هواپیمایی اروپا بود با ۱۲۰ سرنشین از یونان عازم لیتوانی بود که در میانه راه متوقف شد.

از سوی دیگر، از یک سال پیش به این سو، آمریکا و متحدانش با زیر سوال بردن مشروعیت انتخابات ریاست جمهوری بلاروس، اپوزیسیون غربگرای این کشور را به براندازی دولت مینسک ترغیب می‌کنند.

«الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس پیشتر طی سخنانی گفت که فَرد وبلاگ نگاری که با فرود آوردن اجباری هواپیمای مسافری اوکراینی «رایان ایر» در مینسک بازداشت شد، در حال برنامه ریزی برای انجام شورش‌های خونین در بلاروس بوده است.

بر اساس این گزارش، لوکاشنکو همچنین غرب را به اقدام برای راه انداختن «جنگ هیبریدی» علیه خود متهم کرده و گفته بود: همانطور که حدس می‌زدیم، بدخواهان در خارج از کشور و در داخل کشور، روش خود برای حمله علیه دولت را عوض کرده‌اند. آنها بسیاری از خط قرمزها را شکسته و منافع جمعی و اخلاق انسانی را رها کرده‌اند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها