تاریخ : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 6 شوال 1442 Monday, 17 May , 2021

برپایی محافل قرآنی در ماه رمضان با حضور قاریان کشورهای اسلامی

  • 23 فروردین 1400 - 17:22


محافل انس با قرآن همزمان با شب‌های جمعه ماه مبارک رمضان با حضور قاریان کشورهای اسلامی به همت کمیته قرآن ستاد اربعین برگزار و از طریق فضای مجازی پخش می‌شود.


به گزارش خبرگزاری فارس، کمیته قرآن ستاد اربعین همزمان با ماه مبارک رمضان اقدام به برپایی محافل قرآنی کرده است، تا از این طریق علاوه بر حفظ نشاط معنوی در جامعه و استمرار ارتباط بین فعالان قرآنی اربعین، بتواند گامی مؤثر برای ارتقای فرهنگ قرآنی همزمان با ضیافت الهی بردارد.

بر همین اساس، چهار محفل قرآنی با حضور قاریانی از جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای اسلامی به مناسبت ماه مبارک رمضان در شب‌های جمعه این ماه پرفضیلت برگزار می‌شود.

نخستین محفل انس با قرآن پنج‌شنبه شب ۲۶ فروردین با حضور قاریان ایرانی تدارک دیده شده است. همچنین دومین محفل قرآنی همزمان با شب وفات حضرت خدیجه کبری (س) بانوی اول اسلام در دوم اردیبهشت به صورت مشترک با قاریان ترکیه برگزار خواهد شد.

محفل سوم در ایام ولادت امام مجتبی(ع) نهم اردیبهشت به صورت مشترک با قاریان عراقی برگزار می‌شود و محفل چهارم نیز به صورت بین‌المللی در شب ۲۴ ماه مبارک رمضان و مصادف با آخرین جمعه و روز جهانی با قاریان از کشورهای مختلف از غرب آسیا و شبه قاره و شرق آسیا با عنوان محفل قرآنی سرداران شهید مقاومت و شهدای قدس برگزار خواهد شد.

به گزارش فارس، محافل قرآنی کمیته قرآن ستاد اربعین با همکاری آستان قدس رضوی، مجمع تقریب مذاهب اسلامی، بعثه مقام معظم رهبری، بنیاد بین‌المللی اربعین و هیأت آنلاین و گروه‌های فعال قرآنی عراق و ترکیه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها