شهرستان ها

برپایی نمایشگاه عکس روستایی «حنین الاربعین» در خوزستان

شوش- نمایشگاه عکس «حنینِ اربعین» با هدف به تصویر کشاندن میزبانی اهالی روستای خلیفه حیدر (شوش) از زوار حسینی برپا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اهالی این روستا در سال‌های متمادی میزبانِ زوار کربلا بودند و همه ساله در کنارِ رودخانه دز چشم انتظارِ کاروان‌های حسینی می‌ماندند تا به استقبال زوار حسینی بروند و از آنها میزبانی و پذیرایی کنند.

نمایشگاه عکس «حنین اربعین» با آثاری از مونا صیافی‌زاده و مهدی پدرام‌خو، دو عکاس اهوازی در روستای خلیفه حیدر از توابع بخش شاوور شهرستان شوش دایر شد.

قاسم آل کثیر، برگزارکننده این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار مهر بیان کرد: امسال به علت شیوع کرونا ویروس در نظر داشتیم تا برای زنده نگهداریِ این فرهنگ حسینی و خاطراتِ زیبای گذشته، قاب عکس‌ها را بر دیوارهای روستا به صورت نمایشگاهِ عکس برپا کنیم.

وی افزود: اهالی روستا از این نمایشگاه استقبال بسیار خوبی کرده و از آثار نصب شده روی دیوارهای روستا دیدن کردند.

آل کثیر توضیح داد: جامعه روستایی همواره از فضاها و تولیدات فرهنگی به دور است و ما با برپایی این نمایشگاه سعی کردیم گامی هرچند کوچک در راستای ارتقای سواد بصری و همچنین آشنایی قشر روستایی با فضاهای هنری برداریم.

وی در پایان گفت: در این نمایشگاه که همه آثار روی دیوارهای روستا نصب و ۲۴ اثر از دو عکاس مطرح استان ارائه شدند و همچنین سعی می‌کنیم این نمایشگاه را به صورت سیار در روستاهای دیگر نیز برپا کنیم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا