برگرای مراسم‌های ماه محرم با شعار «حفظ سلامت و عرض ارادت»

  • 10 مرداد 1400 - 14:31
برگرای مراسم‌های ماه محرم با شعار «حفظ سلامت و عرض ارادت»

قزوین – مراسم عزاداری ماه محرم و صفر با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از سوی ستاد ملی کرونا و با شعار «حفظ سلامت و عرض ارادت» برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر حجت‌الاسلام محمدجواد زهرایی در جلسه هماهنگی ستاد ساماندهی شئون فرهنگی ویژه ماه محرم که صبح یکشنبه در مسجد شیخ‌الاسلام قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در سال گذشته با توجه به وجود مسئله کرونا سوال اساسی برای امکان برگزاری عزاداری وجود داشت، ستاد ملی کرونا بعد از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، به یک دستورالعمل برای ضوابط برگزاری مراسم عزاداری در محرم و صفر رسیده و به همه کشور ابلاغ شد.

وی افزود: بر اساس این دستورالعمل مقرر شد بر مبنای ضوابطی، مراسم عزاداری در ماه محرم و صفر برگزار شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: از ۲۰۱۲ هیئت ثبت شده در قزوین حدود ۷۰۰ هیئت در سامانه بیرق ثبت نام کرده و مجلس عزا را در سطح برپا داشتند.

وی تصریح کرد: آمار ملی که در اختیار است نشان می‌دهد به دلیل برخی اعمال سلیقه‌ها در رعایت پروتکل‌ها تنها در ۱۰ درصد روستاها مراسم عزاداری برگزار شد که آمار خوبی نبود اما یک سوم هیئت‌های شهری عزاداری برپا شد.

حجت‌الاسلام زهرایی اضافه کرد: تبدیل ایستگاه‌های صلواتی به ایستگاه سلامت، بیش از ۸۰۰ بازدید از هیئت‌های مذهبی برای کنترل پروتکل‌ها، راه اندازی هیئت مجازی، توزیع ۱۳۸ هزار ماسک بین هیئت‌های عزاداری و توزیع ۱۰۰۰ لیتر محلول ضد عفونی از جمله اقداماتی بود که در سال گذشته انجام شد.

وی عنوان کرد: یکی از شهرهایی که در محرم سال گذشته وضعیت خوب و قابل قبولی داشت و شاهد یکسان سازی تبلیغات شهری در آن بودیم قزوین بود که جای تقدیر از شهرداری دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با بیان اینکه حضور در فضای باز باعث جذب بیشتر مخاطبان برای مراسم عزاداری شد، تصریح کرد: همراهی خوب دستگاه‌هایی همچون آموزش و پرورش و نیروی انتظامی به اجرای بهتر برنامه‌های عزاداری کمک کرد.

وی با تاکید بر اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باعث شد تا بعداز مراسم محرم شاهد افزایش ابتلاء به کرونا نباشیم، گفت: در سال جاری نیز همان دستورالعمل سال گذشته برای امسال اجرایی و همان پروتکل‌ها تکرار می‌شود.

حجت‌الاسلام زهرایی در پایان تصریح کرد: شعار سال قبل «حفظ سلامت و عرض ارادت» امسال نیز به عنوان یک راهبرد حفظ شده است.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0