برگزاری آئین رونمایی از نخستین مجموعه شعر شاعر پیشکسوت هندیجانی

  • 10 مرداد 1400 - 14:33

هندیجان- رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان از برگزاری آئین رونمایی از نخستین مجموعه شعر شاعر پیشکسوت این شهرستان خبر داد.

مسعود میرزاپور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: روز دوشنبه (۱۱ مردادماه ۱۴۰۰) در آئینی با حضور جمعی از ادیبان و فعالان و پیشکسوتان فرهنگی، از کتاب دل‌فریب غزل‌گوی رونمایی خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هندیجان افزود: مجموعه «دل‌فریب غزل‌گوی» نام مجموعه‌ای از اشعار استاد مجید جمالی است که از سوی انتشارات نامه‌ی پارسی با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه در بهار ۱۴۰۰ به چاپ رسیده است.

وی تصریح کرد: استاد مجید جمالی، ۲۰ تیرماه ۱۳۲۵ در شهر هندیجان خوزستان و در خانواده‌ای اهل فرهنگ و علاقه‌مند به شعر دیده به جهان گشوده و در محضر اساتیدی چون «استاد تجلی» تجربه‌ها آموخته‌اند.

میرزاپور بیان کرد: کتاب «دل‌فریب غزل‌گوی» حاصل سال‌ها و دهه‌ها علاقه‌مندی این شاعر به شعر و ادبیات است و در سه بخش «غزل و مثنوی»، «دوبیتی و تک‌بیتی» و «اشعار نو» تهیه و تدوین شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی هندیجان اظهار امیدواری کرد که این مجموعه شعر، مقبول طبع بلند علاقه‌مندان به شعر و شاعری قرار گیرد.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0