• امروز : سه شنبه - ۱۲ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : Tuesday - 3 August - 2021

برگزاری اختتامیه جشنواره «شراره در شمعدانی‌ها» در هفته قوه قضاییه

  • 24 خرداد 1400 - 16:19

اراک- معاون اداره کل دادگستری استان مرکزی از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره ملی شراره در شمعدانی ها همزمان با هفته قوه قضاییه خبر داد.

محسن خیرمند در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: ️گستره دامنه خشونت و پرخاشگری در سال‌های اخیر در استان باعث شد تا خشونت به عنوان یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی به شمار آید.

وی ادامه داد: ️استان مرکزی یکی از استان‌های با شاخص‌های خشونت بالا از جهت تعداد پرونده‌های ورودی در حوزه خشونت است.

سرپرست معاونت اجتماعی اداره کل دادگستری استان مرکزی تصریح کرد: بسیاری از قتل‌هایی که اتفاق می‌افتد قتل‌های آنی هستند. متأسفانه آستانه تحمل مردم و نرخ تاب آوری جامعه پایین بوده و کوچک‌ترین تنش‌ها سبب عکس العمل های رفتاری و کلامی خارج از عرف می‌شود.

خیرمند عنوان کرد: این معاونت همیشه به دنبال این است که از ظرفیت هنرمندان برای مقابله و کنترل و کاهش خشونت استفاده کند چرا که هنر به نحو ظریفی جلوه‌ها و پیام‌های پیشگیرانه را به طیف گسترده‌ای از جامعه منتقل می‌کند.

وی گفت: ️برای کاهش خشونت و افزایش بردباری در جامعه باید کار فرهنگی صورت گیرد که در این بین برگزاری و گسترش فعالیت جشنواره‌های هنری و برنامه‌های فرهنگی بسیار تأثیرگذار خواهد بود و این مهم تلاش همه مردم را می‌طلبد.

سرپرست معاونت اجتماعی اداره کل دادگستری استان مرکزی در پایان بیان کرد: اختتامیه جشنواره ملی شراره در شمعدانی‌ها با رویکرد پیشگیری از خشونت تیرماه سال جاری همزمان با هفته قوه قضائیه برگزار می‌شود.

گفتنی است جشنواره ملی شراره در شمعدانی‌ها سال گذشته به همت دادگستری استان مرکزی و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی و انجمن سینمای جوانان ایران آغاز به کار کرد.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.