تاریخ : شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۰ 15 ذو الحجة 1442 Saturday, 24 July , 2021

برگزاری انتخابی مسابقات جهانی در سایه نگرانی‌ها/ اردونشینانی که در خانه کشتی مربی شدند

  • 02 آبان 1399 - 10:25

مسابقه انتخابی دو وزن تیم ملی کشتی آزاد روز گذشته در شرایطی در خانه کشتی برگزار شد که اردونشینان از تردیدها درباره برگزاری مسابقات جهانی صربستان نگران بودند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با نظر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد قرار است در همه اوزان برای انتخاب تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی صربستان رقابت انتخابی برگزار شود. اولین مرحله انتخابی نیز مربوط به اردونشینان اوزان 65 و 79 کیلوگرم بود که پس از سه دور مسابقه در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی در صبح روز گذشته (اول آبان)، امیرمحمد یزدانی و علی سوادکوهی اول شدند.

این مسابقه در شرایطی برگزار شد که با توجه به اعلام خبر غیبت چند کشور از جمله آمریکا، کانادا و  احتمال عدم شرکت دو کشور آذربایجان و ارمنستان در مسابقات جهانی صربستان به دلیل شرایط جنگی و همچنین مصاحبه اخیر مامیاشویلی که همچنان احتمال عدم برگزاری مسابقات به دلیل موج جدید کرونا در جهان را مطرح کرده بود، کشتی‌گیران ایران نگران عدم برگزاری رقابت‌های جهانی در آذرماه امسال هستند.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

البته آزادکاران از بازگشت به اردوی تیم ملی بعد از ماه‌ها تعطیلی خوشحالند، اما تردیدها و خبرهای ناامیدکننده در مورد احتمال عدم برگزاری مسابقات موجب ناامیدی‌شان شده است. قرار است در روزهای آینده در مورد برگزاری مسابقه انتخابی در سایر اوزان اطلاع‌رسانی شود.

پیش از این سایت فدراسیون کشتی از پخش زنده اینستاگرامی مسابقه انتخابی دو وزن 65 و 79 کیلوگرم خبر داده بود، اما روز پنجشنبه اعلام شد با مخالفت سرمربی تیم ملی، مسابقات پخش زنده اینستاگرامی نخواهد داشت.

این موضوع انتقاد بسیاری را به همراه داشت و با وجودی که برگزاری کشتی‌های این دو وزن، حاشیه و اعتراض ویژه‌ای در پی نداشت، اما عده زیادی از منتفی شدن لایو اینستاگرامی فدراسیون کشتی ناراحت شدند.

نکته جالب توجه در انتخابی روز گذشته، کوچ کشتی‌گیران روی تشک توسط دوستان کشتی‌گیرشان بود. با توجه به اینکه به خاطر وضعیت قرنطینه اردو، مربی اختصاصی کشتی‌گیران در خانه کشتی شهید هادی حضور نداشتند، برای اینکه شائبه حمایت از کشتی‌گیران نیز مطرح نشود، مربیان تیم ملی در کوچ هیچ کشتی‌گیری ننشستند و وضعیت به گونه‌ای شد که به طور مثال امیرحسین زارع مدعی سنگین وزن اردوی تیم ملی، دوستش امیرمحمد یزدانی مدعی وزن 65 کیلوگرم تیم ملی را کوچ می‌کرد.

 

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها