تاریخ : دوشنبه, ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰ 12 ذو القعدة 1442 Monday, 21 June , 2021

برگزاری مراسم ترحیم در دو شهرستان موجب افزایش بیماران کرونا شد

  • 15 آبان 1399 - 11:44

شهرکرد- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: برگزاری مراسم ترحیم و عروسی در دو شهرستان چهارمحال و بختیاری موجب افزایش شمار بیماران کرونا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید شیرانی پیش از ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همچنان بار بیماری دو شهرستان شهرکرد و بروجن بالا است و روند شیوع بیماری در شهرستان فارسان رو به رشد است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در شهرستان لردگان در مدت زمان کوتاهی شاهد افزایش بار بیماری هستیم و شمار بیماران سرپایی متعاقب آن بیماران بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا رو به افزایش است.

وی ادامه داد: هم اکنون وضعیت شیوع بیماری در هیچ یک از شهرستان‌های استان سفید نیست.

کرونا ادامه داد: در حال حاضر در شهرستان‌هایی که تا یکی دو هفته گذشته تراکم بیماران در آنها کم بوده است از جمله شهرستان کوهرنگ، کیار و اردل نیز شاهد رشد آمار مبتلایان به کرونا هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بیان کرد: برگزاری مراسم‌های ترحیم و جشن در دو شهرستان کیار و اردل منجر به ابتلای تعداد زیادی از شرکت کنندگان شده است و افزایش تعداد موارد بیماران سرپایی در روزهای آتی افزایش خواهد داشت.

وی ادامه داد: هسته اولیه گسترش بیماری با برپایی محافل دورهمی و مراسم‌های ترحیم تشکیل و با انتقال بیماری به درون خانواده‌ها، شاهد عوارض ناگوار و غیر قابل بازگشت آن برای سالمندان و افراد دارای بیماران زمینه‌ای هستیم.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها