برگزاری مراسم عید غدیر در ۴۵ بقعه متبرکه البرز

  • 07 مرداد 1400 - 0:25
 برگزاری مراسم عید غدیر در ۴۵ بقعه متبرکه البرز

کرج – مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: در بیش از ۴۵ بقعه متبرکه و موقوفات البرز مراسم روز عید غدیر برکزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام علی دشتکی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: فرارسیدن ۱۸ ذی‌الحجه عید سعید غدیر خم هنگامه طلوع امامت از آسمان نبوت عید اکمال دین و اتمام نعمت را تبریک می‌گویم.

وی بیان کرد: در روز حجه‌الوداع پیامبر عظیم‌الشأن اسلام در واپسین عمر پربرکت خود جمعیت عظیمی از مسلمین را گردآوردند تا حجت را بر مسلمین تمام کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز تصریح کرد: آن حضرت دستان فخر دو عالم مولای متقیان حضرت علی (ع)، عصاره تقوا و تعبد را بالا بردند و از همه خواستند پس از ایشان در سایه‌ی ولایت علی (ع)، ولی مؤمنان، الگوی عدالت و ایمان و اُسوه شجاعت و معرفت در مسیر متعالی دین مبین اسلام گام بردارد.

وی خاطرنشان کرد: بر همه ما شیعیان فرض است که در مسیر ولایت و تولی به ساحت نورانی امامت که فروغ مشعشع خود را از حجه‌الوداع گرفت گام بردارند.

دشتکی گفت: بر این اساس از خداوند متعال می‌خواهیم ما را در پیروی از مولایمان امیرالمومنان علی (ع) که غدیر متعلق به اوست راهنما و رهنمون باشد.

وی ادامه داد: به فضل خدا امروز سایه‌سار ولایت و خنکای معنویت بر پهن‌دشت ایران اسلامی چتر گسترانده و تأسی به سیره معصومین (ع) چراغ راهی است تا سرمنشأ ایمان و معنویت را از عمق وجودمان پاس بداریم و نیک شماریم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز اظهار کرد: مادامی که عطر ولایت و ولایت مداری جان دلمان را خوشگوار می‌سازد گزندی کشورمان را تهدید نخواهد کرد.

وی بیان کرد: ایمان داریم، غدیر حبل‌المتین پیامبر عظیم‌الشأن اسلام است تا از برکت توسل به آن نور ایمان و امید را در جان و روانمان متجلی سازیم.

غدیر خم عید الله اکبر و بزرگ‌ترین روز خداست

دشتکی با بیان اینکه عید سعید غدیر خم عید الله اکبر و بزرگ‌ترین روز خداست، تصریح کرد: ترویج فرهنگ والای غدیر که همان فرهنگ ولایت و پیشوایی امام معصوم است نسخه نجات بشریت از چنگال ستم، ظلم و بی‌عدالتی است.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا همه‌ساله در مجموعه اوقاف و امور خیریه البرز به صورت ملی و کشوری ویژه‌برنامه جشن علوی و اکمال دین نبوی برگزار می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: در بیش از ۴۵ بقعه متبرکه و موقوفات البرز اعیاد دهه ولایت و امامت که انتهای آن روز عید غدیر است، از سوی هیئت امنای بقاع متبرکه و موقوفات شاخص برگزار می‌شود.

راه‌اندازی کاروان شادی در بیش از ۶۰ نقطه از استان البرز

وی با اشاره به اهمیت اطعام غدیر که در احادیث به آن سفارش شده، اظهار کرد: در پویش ضیافت علوی بیش از ۱۴ هزار پرس غذا در شب و روز عید سعید غدیر خم در بقاع متبرکه البرز بخصوص در ۵ بقعه متبرکه شهر کرج توزیع می‌شود.

دشتکی متذکر شد: راه‌اندازی کاروان شادی در بیش از ۶۰ نقطه از استان البرز با عنوان شمیم ولایت با همکاری نهادهای مرتبط در حال برگزاری است.

خبرگزاری مهر

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0