تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

برگزاری مراسم ۱۳ آبان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در شیراز

  • 12 آبان 1399 - 11:13

شیراز – رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس گفت: با توجه به محدودیت های کرونایی برگزاری مراسم ۱۳ آبان در شیراز با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام محمد رضایی با تبریک هفته وحدت، این ایام را حساس و ارزشمند شمرد و گفت: هفته وحدت بیانگر وحدت بین شیعه و سنی است که در حال حاضر نه تنها امری لازم، بلکه امری واجب است و این وحدت، خنثی‌کننده توطئه‌های استکبار بر علیه فرهنگ و تمدن و مذاهب اسلامی است.

وی با اشاره به همزمانی یوم‌الله ۱۳ آبان با میلاد پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع)، ماهیت و پیام این روز را برگرفته از نهضت رسول گرامی اسلام (ص) که استکبارستیزی، مبارزه با ظلم، عدالت‌خواهی و عدالت‌طلبی است، دانست و افزود: جا دارد که ضمن تبیین حوادث ۱۳ آبان، جایگاه و مکتب دین اسلام نیز در ذیل آن تشریح شود.

حجت الاسلام رضایی با بر شمردن حوادث ۱۳ آبان شامل تبعید حضرت امام خمینی (ره) بعد از موضع ایشان در برابر لوایح ننگ‌آمیز مجلس شورای ملی آن زمان از جمله کاپیتولاسیون، کشتار دانش‌آموزان در صحن دانشگاه تهران در سال ۵۷ قبل از وقوع انقلاب و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام گفت: مجموع این حوادث که در سال‌های مختلف در روز ۱۳ آبان اتفاق افتاد باعث شد که نهایتاً این روز، توسط مجلس شورای اسلامی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا گفت: متأسفانه امسال به علت وضعیت موجود در سراسر کشور به ویژه استان فارس، امکان برگزاری یک تظاهرات یا تجمع بزرگ نیست و از آنجا که هم مسؤلان و هم مکتب ما نسبت به سلامتی مردم و به زحمت نیفتادن جامعه حساس هستند، بنا شد مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان در شهرستان‌ها تنها با هماهنگی ستاد استانی کرونا و در صورت فراهم بودن موقعیت به‌صورت محدود برگزار شود و در غیر این صورت گرامیداشت این روز در فضای مجازی و بسترهای رسانه‌ای انجام شود.

وی با اشاره به اهمیت مناسبت‌های دینی و ایام‌الله و لزوم توجه به این برنامه‌ها، آن‌ها را تعطیل‌ناپذیر شمرد و افزود: باید جایگزینی برای تجمعات داشته باشیم که با توجه به وضعیت فعلی بهترین گزینه برای این مباحث فضای مجازی و رسانه است که در این زمینه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته نشست‌های تبیینی با موضوعات آمریکاشناسی و بیان شرارت‌های استکبار جهانی، آشنایی با جریانات ضد استکباری منطقه و جهان ویژه دانشجویان، دانش‌آموزان و عموم مردم برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رضایی همچنین از برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع استکبارستیزی ویژه دانش‌آموزان خبر داد و افزود: از ظرفیت برنامه آموزشی مجازی شاد در برگزاری مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان جهت شرکت دانش‌آموزان استفاده خواهد شد.

وی با مهم برشمردن تقارن یوم‌الله ۱۳ آبان با میلاد پیامبر (ص)، قصد شوم دشمنان اسلام از توهین به مقدسات را زیر سوال بردن دین خواند و گفت: دشمنان به اشکال گوناگون، یک روز سوزاندن قرآن، یک روز اعتراض به احکام دین و روزی دیگر جسارت به وجود مقدس پیامبر عظیم‌الشأن (ص)، می‌خواهند دین را زیر سوال ببرند که به حول و قوه الهی ناکام مانده و خواهند ماند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس با توجه به محدودیت برگزاری مراسم، رعایت شرایط خاص را در برنامه یوم‌الله ۱۳ آبان لازم دانست و گفت: در شیراز یک مراسم نمادین، در فضای باز با جمعیت محدود در زمان کوتاه و مهم‌تر از همه با در نظر گرفتن تمام دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله، استفاده از ماسک، تب‌سنجی و غربالگری شرکت‌کنندگان و رعایت سایر موارد برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رضایی ادامه داد: مراسم یوم‌الله ۱۳ آبان در صحن غدیر حرم مطهر شاهچراغ (ع) در ساعت ۱۰ صبح روز سه‌شنبه، ۱۳ آبان‌ماه به‌مدت یک ساعت برگزار می‌شود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها