برگزاری نشست «تقریب مذاهب و راهکارهای افزایش وحدت بین مسلمین»

  • 08 آبان 1399 - 13:35

مشهد – معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، گفت: همزمان با هفته وحدت، نشستی بین علمای شیعه و اهل تسنن با موضوع «تقریب مذاهب و راهکارهای افزایش وحدت بین مسلمین» برگزار خواهد شد. 

حجت‌الاسلام مرتضی همتی‌فر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته وحدت، گفت: در شهرستان‌های تلفیقی برنامه ریزی خاص و ویژه‌ای صورت گرفته است که شامل، بازدید از خانواده های شهدای اهل سنت و تشیع، هم‌اندیشی بین علمای شیعه و سنی، برگزاری محافل قرآنی، نورافشانی و کارناوال‌های شادی در سطح شهرها با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی می‌شود. 

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: همچنین در هفته وحدت نشستی بین علمای شیعه و اهل تسنن با موضوع تقریب مذاهب و راهکارهای افزایش وحدت بین مسلمین برگزار خواهد شد. 

وی، راه اندازی پویش‌هایی به نام‌های حب النبی یجمعنا و وحدت در قاب خاطرات، اعزام مبلغ و چهره های شاخص تقریبی به مناطق تلفیقی و اجرای طرح مواسات و همدلی با محوریت پیامبر اکرم(ص) و شعار حب النبی یجمعنا را از دیگر برنامه های هفته وحدت برشمرد.

حجت‌الاسلام همتی‌فر ادامه داد: اتحاد امت اسلام در برابر خیانت‌هایی که به قدس شریف شده، هم‌پیمانی برخی کشورهای عربی با اسرائیل علیه کشور فلسطین و محکومیت توهین به پیامبر اکرم(ص) جزو بحث‌های محتوایی برنامه‌های در نظر گرفته شده در هفته وحدت است.

وی، هدف استکبار را مخالفت با اصل اسلام عنوان کرد و اظهار کرد: آن‌ها کاری به شیعه و سنی بودن ندارد، لذا شیعیان و اهل تسنن باید این نکته را به خوبی مد نظر داشته باشند. البته آمریکا این هدف و آرزوی خود را با وحدت در جهان اسلام به گور خواهد برد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0