تاریخ : جمعه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 12 رمضان 1442 Friday, 23 April , 2021

برگزاری یک نشست برای فلسطین در یکی از پایتخت‌های اروپایی

  • 07 آبان 1399 - 12:20


منابع فلسطینی حاضر در اروپا گفتند که قصد دارند نشستی برگزار کنند که به زعم خود بتوانند مسئله فلسطین را از خطر نابودی نجات دهند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری از برگزاری قریب‌الوقوع یک نشست برای فلسطین در یکی از پایتخت‌های اروپایی خبر می‌دهند.

منابع حاضر در کمیته برگزار کننده این نشست به روزنامه الاخبار گفتند که هدف از برگزاری این نشست، «نجات مسئله ملت ما از خطر نابودی است».

این منابع فلسطینی تأکید کردند، علت اینکه ترجیح داده شد این نشست در یکی از کشورهای اروپایی برگزار شود، حضور قابل توجه فراکسیون مردمی فلسطینی و عربی در قاره اروپا و آمریکای جنوبی و شمالی است.

منابع مذکور تصریح کردند: «برگزاری چنین نشستی در کشورهای عربی و اسلامی، دشوار است؛ بویژه اینکه این نشست برای یک دهه انقلابی جدید و مقابله با طرح نابودی [مسئله فلسطین] است».

به گفته این منابع، تمامی توافقات و حل‌وفصل‌ها با «دشمن صهیونیستی، باطل، مردود و ملغی است؛ زیرا هر طرح فلسطینی، زمانی مشروعیت دارد که به آزادسازی کامل خاک فلسطین، بازگشت آوارگان و مهاجران به دیار اصلیشان، بازپسگیری داراییهایشان و حق ملت فلسطین در تعیین سرنوشتشان پایبند باشد».

این منابع، سندی را مد نظر دارند که قرار است در این نشست، بررسی شود. در این سند آمده است که ملت فلسطین در مسیر مبارزاتی خود برای آزادسازی سرزمین خود و بازگشت به آن، باید بر اساس سند ملی حرکت کند که شورای مالی در ۱۹۶۸ تصویب کرد و هر گونه تغییر در این سند که به آزادسازی کامل و بازگشت کامل خدشه وارد کند، باطل و غیر قابل پذیرش است.

به گزارش الاخبار، برگزاری این نشست در زمان عادی‌سازی علنی روابط اعراب حاشیه خلیچ فارس با رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد، ولی برگزاری آن در یک کشور اروپایی، به معنای کنار گذاشتن نتایج نشست گروههای فلسطینی است که اخیرا در بیروت و رام الله برگزار شد و ابهاماتی را درباره «ملی بودن» این نشست مطرح می‌کند.

انتهای پیام/ص

 


خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code