شهرستان ها

بزرگراه جهرم – شیراز پس از سال‌ها انتظار تکمیل شد

جهرم- رئیس کمیسیون عمران مجلس از اتمام بزرگراه جهرم-شیراز خبر داد و گفت: این بزرگراه به طول ۱۶۰ کیلومتر به طور کامل تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا رضایی کوچی پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه اول آبان‌ماه ۹۹، با اتصال سه کیلومتر پایانی بزرگراه جهرم به شیراز و زیر بار ترافیک رفتن این مسیر، بزرگراه جهرم به شیراز به طور کامل تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: بزرگراه شیراز – جهرم یکی از محورهای پرتردد و شریانی استان فارس و یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتباطی استان فارس به استان هرمزگان به شمار می‌آید و در مسیر کریدور شمال به جنوب قرار دارد.

نماینده مردم جهرم و خفر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این بزرگراه به طول ۱۶۰ کیلومتر به صورت کامل احداث و آسفالت شده، بیان کرد: ارزش فعلی این پروژه نزدیک به ۶۴۰ میلیارد تومان است.

رضایی کوچی گفت: با توجه به اتمام این پروژه، توان خود را صرف تکمیل پروژه بزرگراه جهرم -لار- بندرعباس خواهیم کرد که فارس را به اسکله شهید رجایی در استان هرمزگان متصل می‌کند و برای شهرستان جهرم، فارس و منطقه حائز اهمیت است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: طول مسیر بزرگراه جهرم – لار – بندرعباس در استان فارس در مجموع ۱۵۷ کیلومتر است که از این میزان ۵۵ کیلومتر آن در حوزه شهرستان جهرم قرار دارد.

وی در پایان اظهار کرد: جهرم به دلیل موقعیت استراتژیک، در مسیر کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب قرار دارد و بر همین اساس به پروژه‌های راهسازی نگاه ویژه‌ای داریم.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا