تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021

بستری بیش از۲۳ درصد بیماران حاد تنفسی کاشان در بخش مراقبتهای ویژه

  • 02 آذر 1399 - 14:35

کاشان – رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان از بستری بیش از ۲۳ درصدی بیماران حاد تنفسی منطقه کاشان در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانهای منطقه کاشان خبر داد.

سیدعلیرضا مروجی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به مراجعه ۱۰۱ هزار و ۸۴۰ نفر به مراکز بستری و سرپایی تشخیصی و درمانی در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل از ابتدای شیوع کرونا تاکنون اظهار داشت: ۶ هزار و ۸۵۲ بیمار حاد تنفسی نیز تاکنون از بیمارستان‌های کاشان و آران و بیدگل مرخص شده‌اند.

وی با اشاره به بستری ۶۴ بیمار جدید حاد تنفسی در منطقه کاشان در ۲۴ ساعت گذشته ادامه داد: از این تعداد ۵۶ بیمار در بیمارستان‌های کاشان و هشت بیمار در بیمارستان‌های آران و بیدگل بستری شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه حداقل سن بستری شدگان در شبانه روز گذشته ۱۴ سال و حداکثر سن آنها ۹۲ سال بوده است، ابراز داشت: ۴۵ نفر از این بیماران اهل شهرستان کاشان و ۱۹ نفر اهل آران و بیدگل بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۰۷ بیمار حاد تنفسی در بیمارستان‌های منطقه کاشان بستری هستند، تصریح کرد: ۳۶۲ مورد از این تعداد در بیمارستان‌های کاشان و ۴۵ نفر نیز در بیمارستان‌های آران و بیدگل بستری هستند.

مروجی از بستری ۹۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های منطقه کاشان خبر داد و بیان داشت: ۹۰ نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های کاشان و شش نفر نیز در بیمارستان‌های آران و بیدگل بستری هستند که با در نظر گرفتن این ارقام بیش از ۲۳ درصد بیماران حاد تنفسی منطقه کاشان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی بیان داشت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته هفت بیمار مبتلا به کرونا در منطقه کاشان شامل دو نفر زن ۴۴ و ۷۲ ساله و پنج نفر مرد ۶۰، ۷۰، ۷۱، ۸۰ و ۸۶ ساله بر اثر ابتلاء به کرونا درگذشتند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به ابتلای ۱۱۳ نفر به کرونا در منطقه کاشان در ۲۴ ساعت گذشته گفت: تعداد کل افراد مبتلا به این ویروس در منطقه کاشان از ابتدای شیوع تاکنون به ۱۰ هزار و ۳۱۶ مورد افزایش یافت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها