تاریخ : چهارشنبه, ۲۲ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 1 شوال 1442 Wednesday, 12 May , 2021

بستری ۶۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل

  • 16 آبان 1399 - 12:38

اردبیل – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با بستری ۶۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان اردبیل شمار بستری های ویروس کووئید۱۹ در این استان به ۴۰۸ بیمار رسید.

شهرام حبیب زاده در گفت و گو با خبرنگار مهر، با تشریح آخرین وضعیت مبتلایان به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته استان اردبیل اظهار کرد: در یک روز گذشته تعداد ۶۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری شد که این رقم در مقایسه با آمار روز پنجشنبه ۱۱ نفر کاهش داشته است.

وی با اعلام جان باختن ۵ بیمار دیگر در استان اردبیل خاطرنشان کرد: ۶۸ بیمار نیز در بخش‌های آی. سی. یو مراکز درمانی استان بستری هستند که متأسفانه حال عمومی این بیماران از سوی کادر درمان وخیم گزارش شده، این در حالی است که ۶۷ بیمار نیز با بهبودی نسبی ار بیمارستان ترخیص شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر ۴۰۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۳۶ بیمار در شهرستان اردبیل، ۸ بیمار در پارس آباد، ۱۵ بیمار در مشگین شهر، ۴ بیمار در خلخال و ۵ بیمار کرونایی نیز در گرمی شناسایی و بستری شد.

حبیب زاده از شروع محدودیت‌های کرونایی در استان خبر داد و گفت: رستوران‌ها، قلیان سراها و آرایشگاه‌های زنانه تا اطلاع ثانوی تعطیل و با ناقضان قوانین کرونایی برخورد جدی خواهد شد.

وی هرگونه تجمع با عناوین عروسی، عزا و دورهمی های خانوادگی را ممنوع دانست و افزود: تمام این ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها صرفاً به خاطر حفظ سلامتی هموطنان اعمال می‌شود که امیدواریم مردم نیز به سلامتی خود بیش از پیش حساس باشند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل خرید مواد غذایی با بسته بندی بهداشتی را به مردم توصیه کرد و گفت: عرضه محصولات مواد غذایی از سوی دستفروش ها ممنوع است و اکیداً توصیه می‌کنیم همشهریان از دستفروش ها خرید نکنند چرا که امکان آلودگی این مواد غذایی بسیار زیاد است.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها