بستری ۷۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل

  • 08 آبان 1399 - 14:45

اردبیل- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: با بستری ۷۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا آمار کل بستری ها در استان اردبیل به ۳۶۴ نفر رسید.

شهرام حبیب زاده در گفتگو با خبرنگار مهر، با ابراز نگرانی از سیر صعودی آمار ابتلاء به کرونا در استان اردبیل، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۷۱ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۵۱ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با ابراز تأسف از فوت ۷ نفر بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در استان اردبیل، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۳۶۴ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۳ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

شهر اردبیل بیشترین آمار ابتلاء به کرونا در استان را دارد

حبیب زاده به آمار تفکیکی بستری‌ها در شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت: در شبانه روز گذشته، تعداد ۴۰ نفر در اردبیل، ۸ نفر در پارس آباد، ۱۶ نفر در مشگین شهر، ۴ نفر در گرمی و ۳ نفر در خلخال بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

وی به استفاده دوباره از ظرفیت بیمارستان تأمین اجتماعی اردبیل اشاره کرد و گفت: متأسفانه به خاطر سیر صعودی ابتلاء به کرونا و تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های شهر اردبیل، بیمارستان تأمین اجتماعی (سبلان) بعد از ۴ ماه دوباره به چرخه فعالیت در زمینه بستری بیماران کرونایی برگشت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تاکید بر رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا، گفت: متأسفانه با سرد شدن هوا در استان و نبود جریان هوا و تهویه مناسب در منازل و اماکن عمومی، احتمال ابتلاء به بیماری افزایش خواهد یافت. بنابراین لازم است برای مهار این بیماری به طور جدی از دورهمی های خانوادگی خودداری کرده و توصیه‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کرد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0