بستری ۹۰ بیمار بد حال کرونایی در مراکز درمانی گیلان

  • 03 آبان 1399 - 7:58

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری ۹۰ بیمار بد حال کرونایی در این استان، گفت: میزان ابتلای کودکان و جوانان به کرونا افزایش یافته است.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بستری بیش از ۱۰۰ بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان گیلان، اظهار کرد: در مجموع بیش از ۴۰۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی و بیمارستان‌های گیلان بستری هستند.

وی با بیان اینکه بستری این تعداد بیمار در چهار ماه گذشته در استان گیلان بی سابقه است، افزود: در شش ماهه گذشته تعداد مجموع بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان گیلان به ۱۵۰ بیمار رسیده بود که متأسفانه به عادی انگاری شهروندان و عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی شاهد افزایش این تعداد در هفته‌های اخیر بوده‌ایم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیماران کرونایی بستری در استان تنها سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای نیستند، گفت: متأسفانه امروز شاهد ابتلاء و بستری کودکان و جوانان هستیم که تعداد از آنها در بخش آی سی یو بستری و حتی تعداد از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به وخیم بودن حال بیش از ۹۰ بیمار، تصریح کرد: طرح ضربتی ماسک نیز از سوی دانشگاه علوم پزشکی ابتدای در مرکز استان اجرا شد که از امروز این طرح در سایر شهرهای گیلان نیز اجرایی می‌شود.

حیدرزاده با بیان اینکه در این طرح با صاحبان واحدهای صنفی که از ماسک استفاده نکرده و به افراد بدون ماسک خدمات ارائه می‌دهند برخورد قانونی خواهد شد، گفت: قبلاً یک هفته به واحدها فرصت داده می‌شد تا دستور العمل های بهداشتی در واحد خود رعایت کنند اما امروز به ۴۸ ساعت کاهش یافته و در رشت این زمان تنها چند ساعت خواهد بود و با حضور مقام قضائی برخورد لازم با متخلفان انجام خواهد شد.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0