تاریخ : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰ 6 ذو القعدة 1442 Tuesday, 15 June , 2021

بسیج عمومی برای مهار کرونا لازم است

  • 06 آبان 1399 - 15:42

اراک- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بر لزوم استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود برای جلوگیری و پیشگیری از شیوع کرونا ویروس تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله دری نجف آبادی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: سلامت در طول حیات انسان تا زمان وفات یک مسئله بسیار مهم است و از دیدگاه اسلام حقوق عمومی، الهی، بشری و حقوق عامه مردم است.

وی با اشاره به مشکلات ایجاد شده ناشی از بیماری کرونا در جامعه عنوان کرد: همگان وظیفه دارند در راستای پیشگیری، مراقبت، کاهش ابتلاء به کرونا ویروس، درمان سریع‌تر در این حوزه اقدام کنند چرا که این مهم یک تکلیف شرعی، الهی، قرآنی، دینی، اخلاقی، اجتماعی و واجب کفایی است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اگر نسبت به بیماری کرونا هر گونه سهل انگاری شود، چیزی جز درگیری با بیماری را به دنبال ندارد و این گونه است که ابتلاء افراد به این ویروس را در خانواده‌ها شاهد خواهیم بود.

اگر مردم همکاری نکنند شرایط دشوارتر خواهد بود

دری نجف آبادی افزود: شرایط بسیار حساس است و اگر از هم اکنون پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنیم خسارت‌های جبران ناپذیری را در آذر ماه شاهد خواهیم بود و باید توجه کرد که این مسئله تمام نشده است. کادر بهداشت و درمان خسته شدند و در میانه راه قرار داریم، اگر مردم همکاری‌های لازم را به عمل نیاورند شرایط دشوارتر خواهد بود و دشمنان نیز با هر بهانه‌ای از این قضیه سو استفاده خواهند کرد.

وی تاکید کرد: از مردم استان و کشور انتظار می‌رود مسئله کرونا، مراقبت و روش‌های پیشگیری از این ویروس را جدی بگیرند و هر کس به اندازه خود در این حوزه احساس مسئولیت کند چرا که این موضوع یک مشکل مشترک و دارای درمان مشترک است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: کادر بهداشت و درمان و پرستاران مگر چقدر ظرفیت دارند، آنها خود خانواده دارند و در عین حال تحمل آنها کم شده است که باید برای تقویت روحیه آنها تلاش کرد.

استان مرکزی بار دیگر می‌تواند الگو باشد

دری نجف آبادی گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، استان مرکزی بار دیگر می‌تواند الگو باشد.

وی عنوان کرد: اگر کسانی علائم ابتلاء به این بیماری را دارند، موجب انتقال آن به دیگران نشوند و حتماً آن را به خانواده خود اطلاع دهند چرا که هر گونه سهل انگاری نسبت به این موضوع ظلم به دیگران است.

دری نجف آبادی افزود: در راستای پشتیبانی از کادر بهداشت و درمان باید فاز سوم طرح مواسات و کمک‌های مومنانه در استان مرکزی با تأمین نیازهای بهداشتی و درمانی شکل گیرد.

وی علت به وجود آمدن مشکلات شهرستان‌های دلیجان و حتی ساوه را در روزهای نخست شیوع کرونا را ناشی از سو تدبیر و ضعف تدبیر عنوان کرد و گفت: با وجود تردد زیاد در شهرستان دلیجان جمعیت شهر آن به ۴۰ هزار نفر نمی‌رسد و باید آن را مدیریت کرد تا میزان ابتلاء و فوتی ناشی از کرونا در این شهرستان کاهش یابد. اصناف و کسبه آن در راستای رفع مشکلات درمانی این شهرستان مشارکت کنند.

به گفته دری نجف آبادی دعا، توسل و استغفار برای دفع این بیماری مؤثر است و نباید از آن غافل بود.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها