تاریخ : سه شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۰ 9 رمضان 1442 Tuesday, 20 April , 2021

بندرعباس، بستک و کیش سه منطقه قرمز کرونایی هرمزگان است

  • 07 آبان 1399 - 11:03

بندرعباس – رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بندرعباس، بستک و کیش سه منطقه قرمز کرونایی هرمزگان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین فرشیدی گفت: نگرانی مهم افزایش سفرها و تجمعات رسمی یا غیر رسمی است زیرا تجربه نشان داده با افزایش سفرها و حضور در تجمعاتی که به هیچ وجه پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی شود، موارد ابتلا به کرونا نیز افزایش می‌یابد.

وی عنوان کرد: با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته یک نفر دیگر بر اثر کرونا در استان جان باخت و شمار جان باختگان به ۸۳۲ نفر رسید، افزود: اکنون ۱۸۹ نفر با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این شمار ۵۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۴ نفر از آنها وخیم است.

وی با بیان اینکه میانگین سن بیماران سرپایی به ۴۸ سال، بستری به ۵۳ سال و فوتی هایمان به ۶۳ سال رسیده است، تصریح کرد: اکنون شدت همه گیری کرونا در هرمزگان افزایش پیدا کرده و علت اکثر فوتی های کرونا در استان نیز دیر مراجعه کردن به مراکز درمانی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه براساس داده ها دریافتی بندرعباس، بستک و کیش سه منطقه قرمز کرونایی هرمزگان است، اضافه کرد: سایر شهرستان های هرمزگان در وضعیت هشدار قرار دارند و با ادامه این روند شاهد قرمز شدن سایر شهرستان ها خواهیم بود.

فرشیدی خاطرنشان کرد: پرهیز از تجمعات چه رسمی و چه غیر رسمی در استان کمتر رعایت می‌شود که باید در این زمینه مردم بیشتر مراقب باشند.

خبرگزاری مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code