بنیاد برکت آماده تست انسانی واکسن کرونا بر روی ۶۰ نفر است

  • 03 آبان 1399 - 12:09

قزوین – مدیرعامل بنیاد برکت از پایان موفقیت‌آمیز تست حیوانی واکسن کرونا و آمادگی این بنیاد برای تست انسانی واکسن کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر مدنی صبح شنبه در دیدار با آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین اظهار کرد: مجموعه‌های زیادی در کشور در حال تلاش برای ساخت واکسن کرونا هستند اما واکسن تولیدی بنیاد برکت روند پیشرفت بهتری دارد.

وی افزود: این واکسن با نظارت وزارت بهداشت و سازمان جهانی بهداشت در حال تولید بوده و آزمایش‌های حیوانی آن نیز بر روی موش، خرگوش و ۴ میمون با موفقیت انجام شده است.

مدنی اضافه کرد: حتی میزان ویروس تزریق شده به میمون ۱۰ برابر رقمی بوده که سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده و به لطف خدا واکنش واکسن بسیار خوب و مثبت بوده است.

وی بیان کرد: هم اکنون آماده تست انسانی واکسن بر روی ۶۰ نفر هستیم و به محض هماهنگی نهایی با سازمان جهانی بهداشت، این اقدام انجام خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد برکت ادامه داد: این بنیاد اشتغال زایی خانوارهای روستایی را برای ترغیب به زندگی در روستا و حمایت از تولید در دستور کار قرار داده و در همین راستا از ابتدای سال ۹۷ تا پایان سال گذشته بیش از ۴۰ هزار طرح اشتغالزایی در روستا عملیاتی شده است.

وی تأکید کرد: به لطف خدا روند اشتغالزایی و تولید در این دو سال بسیار مثبت بوده و تنها در حوزه گوشت، ۱۶ هزار گوشت قرمز و سفید در کشور تولید شده است.

مدنی تصریح کرد: برای سال جاری نیز ۶۰ هزار شغل روستایی هدف‌گذاری شده که تا به امروز ۲۸ هزار مورد آن محقق شده است.

وی در پایان یادآور شد: ایجاد اشتغال و تقویت تولید منجر به محرومیت زدایی مورد توجه این مجموعه است و امیدواریم بتوانیم در این راستا گام‌های مؤثری را برداریم

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0