تاریخ : جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰ 16 ذو القعدة 1442 Friday, 25 June , 2021

بنی‌تمیم: اگر در انتخابات کشتی آسیا خیانت شده چرا برخورد نمی‌کنند؟/ براساس توهم تهمت می‌زنند

  • 19 اردیبهشت 1400 - 9:05


نایب‌رئیس سابق فدراسیون کشتی گفت: اگر در انتخابات آسیا خیانتی صورت گرفته، چرا آن را اعلام نمی‌کنند؟


حمید بنی تمیم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص سهمیه‌های کسب شده المپیک در کشتی آزاد و فرنگی اظهار داشت: از نظر جسمی و تعداد اردوها با برنامه‌هایی که سرمربیان و کادر داده‌اند، بچه ها از نظر فنی اوضاع نسبتا خوبی دارند.

نایب‌رئیس سابق فدراسیون در پاسخ به اینکه پیش‌بینی شما برای المپیک توکیو چیست، عنوان کرد: پیش‌بینی سخت است چرا که کشتی جزو رشته‌های رکوردی نیست. المپیک میدان بزرگی است اما همیشه از کشتی توقع وجود داشته که البته من به افتخارآفرینی آنها امیدوارم.

بنی‌تمیم ادامه داد: به واسطه کرونا خیلی از کشورها بیشتر از ما آسیب دیدند و دچار مشکل شدند. ما هم آسیب دیده‌ایم اما شرایط کرونا باعث شده خیلی‌ها متزلزل شوند. به همین دلیل پیش‌بینی برای المپیک سخت می‌شود اما این نکته را فراموش نکنیم که توقع همیشه از کشتی وجود داشته است.

 

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه برخی ورزشکاران از جمله پرویز هادی نسبت به عدم برگزاری مسابقات انتخابی اعتراض کردند، نظر شما در این باره چیست؟ تصریح کرد: اگر انتخابی برگزار و فرآیندی تعریف می‌شد تا مربیان و ورزشکاران در شهرستان بدانند از کجا به تیم ملی برسند، بسیار خوب می‌شد. فدراسیون می‌توانست در این خصوص شفاف توضیح دهد تا استعدادها شناخته شده و انگیزه‌ها هم از بین نرود. آنها می‌توانستند به همه مدعیان این حق را بدهند که شانس خود را امتحان کند.

بنی تمیم در خصوص اینکه عباس جدیدی در شورای کشتی آسیا نتوانست کرسی بگیرد و برخی اعلام کرده اند که برخی از ایران با رایزنی باعث شدند تا این اتفاق رخ دهد، یادآور شد: گوش مردم از فرارهای رو به جلو پر است. اگر قرار است توضیح داده شود، بگویند برای جدیدی چه برنامه‌ای داشتند؟ چند درصد اجرا شد؟ اگر خیانت شده بگویند چه خیانتی؟

دبیر سابق فدراسیون کشتی تصریح کرد: آقایان یادشان نرود بنی‌تمیم که دبیرکل فدراسیون آسیا بود و هنوز دوره‌اش به پایان نرسیده بود، برخی خیانت کردند و به فدراسیون جهانی گفتند او را نمی‌خواهیم و جایگاه را متزلزل کردند؛ در حالی که کرسی برای ایران بود. آنها خیانت خود را نمی‌گویند اما بر اساس توهم تهمت می‌زنند. اگر خیانتی هست، چرا برخورد نمی‌کنند؟ چرا مدیران از ظرفیت افراد اثرگذار استفاده نمی‌کنند؟

دبیرکل سابق کنفدراسیون کشتی آسیا درباره نامزدی سوریان در اتحادیه جهانی و اینکه شانس او برای کسب کرسی چقدر است، عنوان کرد: وقتی خادم با ۷۶ رای به عنوان نفر اول وارد اتحادیه جهانی شد، این کار یک روزه نبود بلکه برنامه تعریف کرده بودیم. مدیریت کشورهای آفریقایی و عربی را به من دادند، کشورهای آمریکایی را به مومنی و اروپایی را به خانم پناهی. برای هر کدام برنامه تعریف کرده بودیم، الان این دوستان هم باید با برنامه پیش بروند.

بنی‌تمیم گفت: ما افراد باتجربه‌ای داریم که سمت‌های جهانی دارند و می‌توان از آنها استفاده کرد. از ظرفیت کمیته، وزارت ورزش و وزارت امور خارجه هم می‌شود استفاده کرد اما نقش پررنگ را فدراسیون و افراد فدراسیون دارند. من برای سوریان آرزوی موفقیت دارم، او گزینه بسیار خوبی است به شرطی که از ابزار مناسبی استفاده کند و برنامه هم داشته باشد.

انتهای پیام/نایب‌رئیس سابق فدراسیون کشتی گفت: اگر در انتخابات آسیا خیانتی صورت گرفته، چرا آن را اعلام نمی‌کنند؟

خبرگزاری فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها