تاریخ : شنبه, ۱۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 27 رمضان 1442 Saturday, 8 May , 2021

بهبود وضعیت کرونا در استان بوشهر/ تعداد بستری‌ها روند کاهشی دارد

  • 14 آبان 1399 - 18:14

بوشهر- آمارها بیانگر روند کاهشی تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر طی آبان‌ماه است ولی تعداد جان‌باختگان روزانه روند نسبتا ثابتی دارد.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: طی هفته‌های اخیر شاهد طغیان کرونا در سطح کشور هستیم و افزایش تعداد موارد بستری و فوتی‌های ناشی از آن بیانگر روزهای سخت و تلخی در کل کشور است.

با وجود وضعیتی که در سطح کشور گزارش شده است، آمارهای اعلام شده از سوی دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر، تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی استان روند کاهشی دارد.

هر چند کاهش تعداد افراد بستری در بیمارستان‌های استان خبری خوب است، ولی متوسط تعداد افراد فوت شده در هر روز طی آبان‌ماه امسال ۳.۵ نفر بوده است که همچنان تعداد بالایی است.

کاهش تعداد بیماران بستری

سعید کشمیری دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به بستری بودن ۲۰۸ بیمار در بخش‌های کرونایی استان اظهار داشت: این آمار نسبت به روزهای گذشته روند کاهشی داشته است.

وی با اشاره به بستری شدن ۴۱ نفر در بخش‌های کرونایی استان طی ۲۴ ساعت گذشته، اضافه کرد: طی این مدت ۴۶ نفر نیز با حال خوب از بخش‌های بستری استان ترخیص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اضافه شدن سه نفر به تعداد فوتی‌های کرونا در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: مجموع جان‌باختگان کرونا در استان بوشهر تا ۱۴ آبان ماه به عدد ۷۲۵ مورد رسیده است.‌

وی با بیان اینکه مجموع موارد مثبت کرونا در استان بوشهر تاکنون ۱۵ هزار و ۶۷۶ نفر است خاطرنشان کرد: ۳۷ مورد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند که از این تعداد ۲۳ مورد با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.

تعداد بیماران بستری در آبان‌ماه

تعداد بیماران بستری‌شده در بخش‌های کرونایی استان بوشهر به صورت روزانه از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اعلام می‌شود که در زیر به تعداد بیماران بستری در هر روز اشاره شده است.

این نمودار نشان می‌دهد که تعداد افراد بستری شده طی دو هفته نخست آبان‌ماه در استان بوشهر روند نزولی داشته است و امروز به کمترین میزان خود طی روزها و هفته‌های اخیر و شاید ماه‌های اخیر رسیده است.

ادامه این روند می‌تواند نویدبخش کاهش تعداد فوتی‌های کرونایی در استان نیز باشد چراکه تعداد موارد فوتی روزانه کرونا نسبت مستقیمی را با تعداد افراد بستری شده دارد.

بررسی تعداد فوتی‌ها

اگرچه شاهد روند کاهشی تعداد فوتی‌های کرونا در استان بوشهر هستیم، ولی این روند باعث کاهش تعداد فوتی‌ها نشده است و میزان فوتی‌های ناشی از کرونا در استان تعداد نسبتاً ثابتی دارد.

این نمودار نشان می‌دهد که در اغلب روزها، تعداد فوتی‌های کرونا در استان بوشهر سه یا چهار نفر بوده است و میانگین فوتی‌های روزانه در استان ۳.۵ نفر است.

امیدواریم با ادامه روند کاهش تعداد بیماران بستری کرونایی در استان بوشهر شاهد ریشه‌کنی کامل بیماری در استان و کشور و جهان باشیم.

این مهم نیازمند همراهی و مشارکت همه مردم است که فقط با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی محقق خواهد شد.

پرهیز از حضور در تجمعات و عدم شرکت در مراسم و برنامه‌ها و دورهمی‌ها نیز نقش مهمی را در کاهش ابتلاء، بستری و مرگ و میرهای کرونایی خواهد داشت.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها