بهسازی محیطی کلانتری‌ها جهت تسهیل رفت و آمد معلولان

  • 17 آذر 1399 - 14:08

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ضمن بزرگداشت روز جهانی معلولین از بهسازی محیطی کلانتری‌ها جهت تسهیل رفت و آمد معلولان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای در تشریح این خبر اظهار کرد: حسب قانون حمایت از حقوق معلولان و طبق ماده ۲ از فصل دوم این قانون در رابطه با اینکه وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی و انقلابی موظفند جهت دسترسی و بهره مندی افراد دارای معلولیت، ساختمان‌ها و اماکن عمومی، ورزشی و تفریحی، معابر و وسایل خدماتی را مناسب سازی کنند، پلیس پیشگیری نیز در اجرای تدابیر فرماندهان ناجا این امر را در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: ساختمان‌های جدید التاسیس کلانتری‌ها مجهز به فضای لازم برای استفاده معلولان شده‌اند. همچنین بسیاری از ساختمان‌های قدیمی کلانتری‌ها نیز مجهز به رمپ و بالابر برای تسهیل در رفت و آمد افراد معلول شده‌اند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: چنانچه کلانتری مجهز به این امکانات نباشد و یا ورود معلول به داخل کلانتری دشوار باشد عوامل کلانتری موظف هستند برای ثبت اظهارات و ارائه خدمات به معلولان تا مقابل در کلانتری حاضر شوند.

خبرگزاری مهر

    برچسب ها

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0