بهنام محمودی: عبادی پور جز ۱۰ بازیکن برتر تاریخ است/ سعید معروف تفاوت ها را رقم زد/ می توانیم بین ۴ تیم برتر المپیک قرار بگیریم

  • 03 مرداد 1400 - 11:22

محمودی معتقد است پیروزی ایران در برابر لهیتان تازه شروع کار این تیم در المپیک است و هنوز چیزی تمام نشده است


بهنام محمودی پیشکسوت والیبال ایران در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص بازی روز گذشته تیم ملی والیبال ایران در برابر لهستان گفت: تیم ملی بسیار بازی خوبی انجام داد که جدا دارد از همین جا از زحمات بازیکنان و کادرفنی تشکر کنیم.  بچه ها پر تلاش و جنگنده ظاهر شدند و همین توقع نیز از آنها بود. خوشبختانه بازیکنان ما کاملا حرفه ای شدند و با انگیزه فراوانی در این بازی حاضر شدند. من این پیش بینی را کرده بودم که بازیکنان ما در المپیک با توجه به انگیزی که دارند بهتر عمل خواهند کرد. خدا را شکر این اتفاق رخ داد و موفق شدیم شروع خوبی در بازی ها داشته باشیم که امیدوارم تداوم داشته باشد هنوز هیچ چیز تمام نشده ما باید بازی های پیش روی خود را ببریم تا به عنوان تیم اول یا دوم صعود کنیم تا در مرحله بعدی به قرعه راحت‌تری بخوریم. 

وی افزود: لهستان تیم قوی است و طبیعی بود در ست اول آنها عملکرد بهتری را از خود ارائه دادند. اما در ادامه بازیکنان ما جنگنده تر ظاهر شدند و رقابت شانه به شانه ای با لهستان داشتند در این شرایط تیمی که کمتر اشتباه کند برنده خواهد بود. وقتی لهستانی ها تحت فشار قرار گرفتند با توجه به اینکه آنها ادعای قهرماین دارند این موضوع باعث افزایش استرس در آنها شد و باعث شد نتوانند تمرکز داشته باشند بنابراین اشتباهات آنها افزایش یافت.

محمودی در خصوص عملکدر میلاد عبادی پور در این بازی با توجه به انتقاداتی که نسبت به عملکرد او می‌شد بیان کرد: میلاد عبادی‌پور جز ۱۰ بازیکن برتر تاریخ والیبال ایران است. او بلند زن و دریافت کننده خوبی است که بازیکنی مثل لو در والیبال ما کم است. طبیعی بود او در لیگ ملت ها از لهستان بازگشته بود و خسته بود. خدا را شکر با تلاش و تمرین های که انجام داد و با توجه به اینکه او بازیکن حرفه ای است باعث شد شرایط او تغییر کند. حضور دریافت کننده ای مثل او  و با بازگشت مرندی و عملکرد بی نظیر او اجازه ندادیم بازیکنانی چون لئون و کورک ما را تحت قشار قرار دهند و در نتیجه برنده بازی شدیم.

وی در خصوص عملکرد سعید معروف نیز بیان کرد: سعید جز ۴ پاسور برتر دنیا است. معروف اگر در شرایط خوب خود باشد و از تمرکز داشته باشد برگ برنده تیم ملی خواهد بود و در این بازی عملکرد خوبی داشت و تفاوت ها را رقم زد و از او چیزی جز این انتظار نمی‌رود چرا که والیبال دنیا حساب ویژه ای روی معروف باز می‌کند و به عنوان مغر متفکر و کاپیتان تیم در شرایط بحرانی آرام بود و تیم را به خوبی هدایت کرد.

بازسکن سابق تیم ملی در مورد عملکرد آلکنو اظهار داشت: آلکنو در ۳ دوره المپیک حضور داشته است و عملکرد خوبی از خود به جای گذاشته است. هدف  گذاری ها در لیگ ملت ها فرق داشت ایشان قصد داشت از جوانان بیشتر استفاده کند و ارزیابی داشته باشد تا نقاط قوت و ضعف را بشناسد. در فاصله لیگ ملت ها و المپیک نیز روی این نقاط کار کرد و از نظر روانی بازیکنان را ریکاوری کرد  و روز گذشته به خوبی بازیکنان را هدایت کرد و در نتیجه موفق شدیم لهستان را شکست دهیم.

محمودی درباره صحبت های کوبیاک کاپیتان لهستان پیش از بازی با ایران بیان کرد: کوبیاک سابقه کل کل با بازیکنان ما از جمله سعید معروف و محمد موسوی را داشته است. خدا را شکر بازیکنان ما به قدری به بلوغ فکری رسیده اند که به این حرف ها کوچکترین اهمیتی نمی‌دهند. سبک کوبیاک همین است دوست دارد بازیکنان ما را به چالش بکشد و در پایان نیز همه به عملکرد خوب بازیکنان ما اعتراف کردند.

وی در پایان نیز افزود: ما باید کانادا و ونزوئلا را شکست دهیم.  ژاپن و ایتالیا حریفان سختی خواهند بود اما ما با ایتالیا همیشه خیلی راحت بازی کردیم و مطمئن هستم با شکست این تیم ها به عنوان تیم اول یا دوم صعود خواهیم کرد. تیمی که می خواهد قهرمان شود نباید ترس از تقابل با تیم های بزرگ داشته باشد ما دیروز لهستان یکی از بهترین تیم های جهان را شکست دادیم. اگر بچه ها به همین روند خود ادامه دهند در مرحله حذفی نیز با شکست حریفان می‌توانیم برای نخستین بار در بین ۴ تیم برتر المپیک قرار بگیریم.

 

 


انتهای پیام/

خبرگزاری ایلنا

    ثبت دیدگاه

    مجموع دیدگاهها : 0