تاریخ : یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰ 16 ذو الحجة 1442 Sunday, 25 July , 2021

به روز رسانی/خلیل زاده: سعادتمند سند رو کند که درخواستهای او را امضا نکردم

  • 27 آبان 1399 - 0:12


رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال گفت:سعادتمند یک سند رو کند که من درخواست های او را در هیات مدیره امضا نکردم


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، اسماعیل خلیل زاده در خصوص رای پرونده استراماچونی که به باشگاه استقلال ارسال شده است اظهار داشت: حکم صادر شده چند روز است که به دست ما رسیده، این رقم 1.3 میلیون دلار با 5 درصد جریمه در نظر گرفته شده است.

وی افزود: استراماچونی زمانی که از ایران رفت حدود 200 هزار یورو دریافت کرد. در تاریخ 13 آذر هم 100 هزار یورو در پراگ به حساب وی حواله کردم و دو روز بعد این پول برگشت خورد. این مربی 18 آذ ماه هم از ایران رفت. اینکه قبلا گفتند ما بلافاصله محکوم می شویم و یک هفته ای باید 2 میلیون یورو پرداخت کنیم درست نبوده است. کل قرارداد این مربی 750 هزار یورو با 3 دستیار برای یک فصل و برای 2 فصل 1.5 میلیون دلار بوده است. در قرارداد آمده هر کدام از طرفین قرارداد را فسخ کنند باید 20 درصد جریمه پرداخت شود.

رئیس هیات مدیره استقلال تاکید کرد: خیلی مدارک برای ما  در باشگاه وجود دارد که آن را ارائه نکردیم. او در 280 صفحه شکایت در صفحه 32 خواستار 1.6 میلیون دلار  شده است. تمام این خواسته او باز هم 2 میلیون دلار نشده است. این درخواست وی به دلیل این بوده که مطالبات این مربی به موقع پرداخت نشده است.

خلیل زاده خاطر نشان کرد: ما دستخطی از خود استراماچونی داریم که نوشته یک سال قرارداد من را کسر کنیدو 3 ماه از قراردادم را پرداخت کنید و قرار داد من را فسخ کنید. بعد از جدایی وی 160 هزار دلار به حساب وی واریز کردیم اما این پول برگشت خورد. ما در آن مقطع مجبور شدیم 160 هزار دلار از طریق وزیر ورزش و یک بانک به حساب این مربی پرداخت کنیم.

وی تاکید کرد: مدیرعامل وقت هیچ مشورتی با ما نکرده و همه این اطلاعات در اختیار آقای فتحی بود. معاون وزارت ورزش به خود آقای سعادتمند گفت حتما از آقای فتحی در این زمینه کمک بگیرید.

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال ادامه داد: این رای هیچ همخوانی با مدارک ما ندارد. ما درخواست گرندز رای کردیم و یک وکیل خوب در اختیار گرفتیم و اعتقاد داریم این رقم، رقمی نیست که استراماچونی بتواند از ما دریافت کند. اینکه ما برای پرداخت پول استراماچونی فرصت یک ماهه داریم اصلا درست نیست. این پرونده مثل آینه است، اگر بندی وجود داشت ما باید 2 میلیون یورو را پرداخت می کردیم. نمی دانم این عدد 2 میلیون یورو از کجا آمد که باعث نگرانی هواداران شد.

خلیل زاده در خصوص سفر سعادتمند به ایتالیا عنوان کرد: تمام خبرگزاری ها در این خصوص نظر خود را ارائه کردند. اصلا قرار نبود سعادتمند برای مذاکره با استراماچونی راهی ایتالیا شود. من یک روز به باشگاه رفت که گفتند قرار است مدیرعامل برای کسر قرارداد استراماچونی راهی ایتالیا شود.او اعلام کرد من ارتباطی گرفته ام و می خواهم برای کسر قرارداد راهی ایتالیا شوم. چون بندی وجود دارد که اگر این پول را پرداخت نکنم باید 2 میلیون یورو در عرض یک هفته به این مربی بدهیم.

وی تاکید کرد: من همان زمان مخالفت کردم و گفتم این سفر حاشیه ساز می شود. بعد از مدتی او به ایتالیا رفت و این سفر مشکل ساز شد. من بعدا از سعادتمند در دفتر شخصی ام سوال کردم آیا شما استراماچونی را دید که او گفت من او را یکبار دیدم آن هم بدون واسطه اما تا جایی که من از مشاورانش شنیدم او دیداری با استراماچونی نداشت.

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال تاکید کرد: این سفر کاملا تیم استقلال را وارد حاشیه کرد و قهرمانی را از ما گرفت. من و وزیر ورزش همان روز در مجلس بودیم که آقای سلطانی فر هم خبر نداشت که سعادتمند راهی ایتالیا شده است. من از وزیر پرسیدم شما خبر دارید که او به ایتالیا رفته که او گفت هیات مدیره مصوب کرده ات.

وی ادامه داد: سفر به ایتالیا باعث از دست رفتن جام قهرمانی و باعث شد ما بیگناه توهین بشنویم. بعد هم خود آقای استراماچونی در اینستاگرام مدعی شد که هیچ پیشنهادی به وی ارائه نشده است. همان زمان هم اختلافاتی بین مدیریت و سرمربی وجود داشت و حتی سعادتمند در تلویزیون اعلام کرد که مجیدی به وی به خاطر درگذشت برادرش تسلیت نگفته است. استقلال در یک فصل 100 میلیارد هزینه می کند تا قهرمان شود و این سفر به نظر شما چقدر به باشگاه ما ضرر زده است؟

خلیل زاده ادامه داد: سعادتمند یک سند رو کند که من درخواست های او را در هیات مدیره امضا نکردم. ضمن احترامی که برای هواداران تراکتور قائل هستم ما فینال را باختیم ولی مدیرعامل باشگاه در سایت باشگاه اعلام کرد در حال مذاکره با استراماچونی هستیم! وقتی یک مملکت مصوب می کند که مربی خارجی نمی تواند وارد فوتبال ما شود چگونه این صحبت مطرح شده است؟

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال ادامه داد: وقتی این صحبت را می کنید با احساسات یک جوان 18 ساله بازی می شود. اگر قرار بود این مربی به ایران برگردد همان زمان که رفت بر می گشت چون پولش هم پرداخت شده بود. آن زمان هم منع به کار گیری مربیان خارجی وجود نداشت. وزیر ورزش 20 روز من را تحت فشار گذاشته بود که استراماچونی باید برگردد. رفتن او دست من نبود ولی ان شاالله اگر قهرمان شدیم در این مورد خیلی مسائل حرف می زنم.

وی  با بیان اینکه آمادگی هر گونه مناظره با سعادتمند را دارد تصریح کرد: شبی که به تراکتور باختیم سعادتمند بیانه ای صادر کرد که در حال مذاکره با استراماچونی است تا او برگردد، وی سپس بعد از این موضوع نزد وزیر رفت. آقای سلطانی فر هم در همان جلسه از سعادتمند پرسید چرا چنین بیانیه ای صادر کردی که او گفت می خواهم هوادار را ساکت کنم! این موضوع را هم من و هم آقای حجت نظری از وزیر ورزش سوال کردیم. آیا این کار پوپولیستی نیست؟ 

خلیل زاده که با برنامه فوتبال برتر صحبت می کرد در خصوص پرداخت طلب شفر عنوان کرد: ما 592 هزار دلار به این مربی بدهکار و 20 هزار فرانک هم به فیفا باید پرداخت می کردیم. از تیر یا مرداد ماه بود که پنجره باشگاه بسته شد. تا زمانی که پول شفر، باشگاه پاختاکور و جباروف را نمی دادیم پنجره باشگاه باز نمی شد.اعضای هیات مدیره با این اتفاقات هر کدام یک مسئولیت را قبول کردند.

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال خاظر نشان کرد: این مربی یک شماره حساب در کشور کرواسی به ما داد ولی از نظر بانکی انتقال پول برای کشور ما خیلی سخت بود. مجبور شدیم از بانک های متفاوت در ترکیه و کشورمان بدهی به شفر را پرداخت کنیم اما مشکل ما با این مربی این بود که او برای ساشا شفر گروکشی می کرد.

وی تاکید کرد: در همان زمان به همراه آقای فتحی دفاعی را انجام دادیم چون معتقد بودیم پرونده ساشا شفر را می بریم. از طرفی پسر شفر مصاحبه می کرد و اگر یک روز پرداخت پول دیر می شد کار را به شکلی پیش می برد که باشگاه اذیت شود.ما به این مربی 31 هزار دلار بیشتر از قولمان پرداخت کردیم ولی وکیل این مربی اعلام کرد شما به ساشا بدهکار هستید و این پول را با آن بدهی تسویه می کنید. در آن زمان چون پنجره بسته بود مجبور شدیم این رقم را بیشتر پرداخت کنیم.

خلیل زاده خاطرنشان کرد: ما نزدیک به 950 هزار دلار به شفر، باشگاه پاختاکور و جباروف دادیم.البته وکیل باشگاه خانمی است که در حال تغییر آن هستیم. تصور من این است که به استراماچونی کمتر از رقم شکایت او پرداخت کنیم. سعی می کنیم یک مذاکره هم با این مربی داشته باشیم تا برای پرداخت طلب او به یک توافقی بر سر یک رقم برسیم.

رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال در خصوص اینکه قرارداد با یک کارگزاری را خود آقای سعادتمند در رسانه ها پخش کرده است عنوان کرد: ما قبلا یک نامه به خبرگزاری فارس ارسال کردیم که چطور به اسناد باشگاه دست پیدا کرده است.او به یک خبرنگار زنگ زد و گفت آقای موسوی رباخوار است، دست موسوی، خلیل زاده و مجیدی در یک کاسه است و شما به یک شکلی این قرارداد را رسانه ای کنید.من با سند و مدرک این حرف را می زنم و مطمئن هستم سعادتمند این اسناد را به رسانه ها داده است.

به گزارش فارس، بعد از ادعاهای احمد سعادتمند خلیل زاده فایل صوتی از وی برای مخاطبان پخش کرد که وی از مخاطب خود خواسته علیه خلیل زاده و موسوی مطالبی را آماده و منتشر کنید. اگر وی( سعادتمند) باز هم دروغ بگوید من باز هم اسناد رو می کنم!

 


خبرگزاری فارس

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها