تاریخ : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰ 11 ذو القعدة 1442 Sunday, 20 June , 2021

بکارگیری ظرفیت ۴ بیمارستان بیرجند برای بیماران کرونایی

  • 05 آبان 1399 - 17:57

بیرجند- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه ظرفیت ۴ بیمارستان بیرجند برای بیماران کرونایی به کار گرفته شده است، گفت: برای عبور از این موج نیازمند همراهی مردم هستیم.

محمد دهقانی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به افزایش بار مراجعات به بیمارستان ولی عصر (عج) بیرجند اظهارکرد: با توجه به تکمیل شدن ظرفیت این بیمارستان از اواخر هفته گذشته از ظرفیت سایر بیمارستان های شهرستان بیرجند از جمله بیمارستان رازی و بوعلی هم استفاده کرده ایم.

وی با بیان اینکه در هفته جاری ظرفیت بیمارستان میلاد نیز برای بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گرفته است، عنوان کرد: تعداد زیادی از تخت های آی سی یو پر شده که مطمئناً نیازمند همراهی مردم هستیم تا بتوانیم این پیک را پشت سر بگذاریم.

دهقانی به افزایش شمار فوتی های روزانه در استان هم اشاره کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ مورد فوتی در استان داشته ایم و شمار فوتی ها به ۲۶۰ نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: یکی از علل افزایش شمار مرگ و میر، تاخیر در مراجعه به بیمارستان ها است.

وی خواستار مراجعه به موقع افراد به خصوص بیماران زمینه ای شد، و بیان داشت: افراد دارای علائم خفیف به مراکز سرپایی ۱۶ ساعته ای که برای مدیریت بیماران کرونا در نظر گرفته شده مراجعه کنند.

دهقانی تاکید کرد: کسانی که علائم شدید تنفسی دارند، حتماً به بیمارستان ها مراجعه کنند تا تاخیر در مراجعه به بیمارستان باعث بروز مشکلات جدی نشود و بیماران به مرحله غیر قابل برگشت نرسند.

وی با بیان اینکه تا کنون ۱۹ هزار و ۶۱۵ تست کرونا در استان انجام شده است، گفت: از این تعداد تست پنج هزار و ۹۴۹ نفر مثبت بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۲ آزمایش کرونا در استان انجام شده که پاسخ ۱۲۶ مورد مثبت بوده است.

به گفته وی هم اکنون ۳۴۳ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند.

خبرگزاری مهر

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

*

code

برچسب ها